جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱  |  Friday, 09 December 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۴۷۵
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۱۰ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
خاطره بازی با هوشنگ توکلی از «مدرس» و «کوچک جنگلی» تا «آرام می‌گیریم»
دیباچه:هوشنگ توکلی گفت: به دلیل شرایطی که در صدا و سیما پس از دهه 70 حاکم شد دیگر نویسنده ای برای تحقیق و ماجراجویی در نوشتن اثری تاریخی علاقه ای نداشت و به همین دلیل کمتر شاهد آثار تاریخی موفقی چون «کوچک جنگلی» با نگاهی عمیق به تاریخ کشورمان بودیم.

هوشنگ توکلی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: در سریال «کوچک جنگلی» در نقش وثوق الدوله ظاهر شدم که نقشی بسیار کوتاه بود ولی حضور در این نقش اتفاق خوبی برایم به حساب می آمد.

توکلی در ادامه خاطرنشان کرد: در این سریال فقط در یک سکانس ایفای نقش کردم. این نقش را هم آن زمان مدیر فیلم و سریال وقت از من خواهش کردند و گویا کارگردان و چهره پرداز به این نتیجه رسیده بودند که چهره من به چهره وثوق‌الدوله نزدیک تر است و به همین دلیل من در این اثر حاضر شدم.

وی افزود: حضور من در این سریال بیشتر رفاقتی و دوستانه بود. زمانی که مشغول ساخت سریال «مدرس» بودم با شخصیت های معاصر بسیاری آشنا شدم و مطالعات خوبی داشتم، به همین دلیل با شخصیت وثوق الدوله آشنایی داشتم و اطلاعات کاملی از رجال آن زمان در دستم بود.

IMAGE634764890823383993


 

این بازیگر اظهار داشت: گروه اول و هم گروه دوم در ساخت «کوچک جنگلی» به خوبی عمل کردند. ناصر تقوایی به عنوان نویسنده با دغدغه های شخصی اش مطالعاتی طولانی و سخت انجام داده بود و ساخته شدن چنین اثر فاخری مدیون تلاش و دغدغه های شخصی نویسنده بود که البته کار خوب تقوایی و بهروز افخمی را به عنوان کارگردان های این مجموعه نمی توان فراموش کرد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «روزگار قریب» در ادامه اظهار داشت: به دلیل تغییراتی که در ساختار تولید در صدا و سیما به وجود آمد هیچ نویسنده ای با شرایط به وجود آمده علاقه‌ای به ماجراجویی، تحقیق و تلاش برای نوشتن اثری فاخر چون «کوچک جنگلی» نداشت. متأسفانه پس از دهه 70 نگاه عمیقی به تاریخ معاصر کشور در سریال ها وجود نداشت و آثاری چون «کوچک جنگلی» ساخته نشد که این از ضعف صدا و سیما است.

توکلی خاطرنشان کرد: بازخورد این سریال در جامعه برای من بین کسانی بود که من را می شناختند و درباره نقشی که ایفا کرده بودم از من می پرسیدند.

این بازیگر در ادامه از فعالیت های اخیر خود گفت و اظهار داشت: در حال حاضر مشغول بازی در سریال «آرام می‌گیریم» به کارگردانی روح الله سهرابی هستم که از نظر من اثری ماندگار و فوق العاده خوب در تلویزیون ایران خواهد بود.

توکلی در ادامه اظهار داشت: قبل از اینکه این سریال پخش شود نمی خواهم درباره موضوع و قصه آن توضیحی دهم اما در «آرام می گیریم» نقش پدری را دارم که مسائلی بین او و فرزندانش رخ می دهد که این اتفاقات باعث می شود تا قصه سریال پیش برود.

وی در پایان اظهار داشت: نقشی که در این سریال ایفا می کنم نقشی بسیار متفاوت از سایر نقش هایی است که بازی کرده ام و فیلمنامه خوب و نقش متفاوت از دلایل حضورم در «آرام می‌گیریم» است که امیدوارم این اثر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پیمان مدنی، نوازنده پیانو در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

پیانو مانند اتوبان شش بانده برای ورود به جهان موسیقی است

۱۰:۰۵  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک

حدود ۶۰ هزار نفر در سال در کلاس اول ابتدایی مردود می‌شوند!

۱۱:۱۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیباچه؛

وجود ۴ هزار پروژه نیمه کاره/ امیدواریم به نفع مردم، در حوزه خودرو اتفاقات خوبی بیافتد

۱۱:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۱
مدیرعامل بنیاد ملی کتاب سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با دیباچه:

چالش اصلی کتاب در کشور قیمت کاغذ است/ ویترین کتاب‌فروشی‌ها باید بر اساس علاقه مردم باشد

۱۱:۳۱  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۱
حسرتی که ۴ سال دیگر به تعویق افتاد

۸ آذر تلخ برای تیم ملی ایران

۰۹:۴۹  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۱
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه خبر داد

تقویت حضور بخش‌های خصوصی و مردمی در هفته کتاب/ طرح سامانه کتابفروشان راه اندازی می‌شود

۱۰:۰۹  -  ۲۸ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار