شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱  |  Saturday, 01 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۴۷۵
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۱۰ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
خاطره بازی با هوشنگ توکلی از «مدرس» و «کوچک جنگلی» تا «آرام می‌گیریم»
دیباچه:هوشنگ توکلی گفت: به دلیل شرایطی که در صدا و سیما پس از دهه 70 حاکم شد دیگر نویسنده ای برای تحقیق و ماجراجویی در نوشتن اثری تاریخی علاقه ای نداشت و به همین دلیل کمتر شاهد آثار تاریخی موفقی چون «کوچک جنگلی» با نگاهی عمیق به تاریخ کشورمان بودیم.

هوشنگ توکلی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: در سریال «کوچک جنگلی» در نقش وثوق الدوله ظاهر شدم که نقشی بسیار کوتاه بود ولی حضور در این نقش اتفاق خوبی برایم به حساب می آمد.

توکلی در ادامه خاطرنشان کرد: در این سریال فقط در یک سکانس ایفای نقش کردم. این نقش را هم آن زمان مدیر فیلم و سریال وقت از من خواهش کردند و گویا کارگردان و چهره پرداز به این نتیجه رسیده بودند که چهره من به چهره وثوق‌الدوله نزدیک تر است و به همین دلیل من در این اثر حاضر شدم.

وی افزود: حضور من در این سریال بیشتر رفاقتی و دوستانه بود. زمانی که مشغول ساخت سریال «مدرس» بودم با شخصیت های معاصر بسیاری آشنا شدم و مطالعات خوبی داشتم، به همین دلیل با شخصیت وثوق الدوله آشنایی داشتم و اطلاعات کاملی از رجال آن زمان در دستم بود.

IMAGE634764890823383993


 

این بازیگر اظهار داشت: گروه اول و هم گروه دوم در ساخت «کوچک جنگلی» به خوبی عمل کردند. ناصر تقوایی به عنوان نویسنده با دغدغه های شخصی اش مطالعاتی طولانی و سخت انجام داده بود و ساخته شدن چنین اثر فاخری مدیون تلاش و دغدغه های شخصی نویسنده بود که البته کار خوب تقوایی و بهروز افخمی را به عنوان کارگردان های این مجموعه نمی توان فراموش کرد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «روزگار قریب» در ادامه اظهار داشت: به دلیل تغییراتی که در ساختار تولید در صدا و سیما به وجود آمد هیچ نویسنده ای با شرایط به وجود آمده علاقه‌ای به ماجراجویی، تحقیق و تلاش برای نوشتن اثری فاخر چون «کوچک جنگلی» نداشت. متأسفانه پس از دهه 70 نگاه عمیقی به تاریخ معاصر کشور در سریال ها وجود نداشت و آثاری چون «کوچک جنگلی» ساخته نشد که این از ضعف صدا و سیما است.

توکلی خاطرنشان کرد: بازخورد این سریال در جامعه برای من بین کسانی بود که من را می شناختند و درباره نقشی که ایفا کرده بودم از من می پرسیدند.

این بازیگر در ادامه از فعالیت های اخیر خود گفت و اظهار داشت: در حال حاضر مشغول بازی در سریال «آرام می‌گیریم» به کارگردانی روح الله سهرابی هستم که از نظر من اثری ماندگار و فوق العاده خوب در تلویزیون ایران خواهد بود.

توکلی در ادامه اظهار داشت: قبل از اینکه این سریال پخش شود نمی خواهم درباره موضوع و قصه آن توضیحی دهم اما در «آرام می گیریم» نقش پدری را دارم که مسائلی بین او و فرزندانش رخ می دهد که این اتفاقات باعث می شود تا قصه سریال پیش برود.

وی در پایان اظهار داشت: نقشی که در این سریال ایفا می کنم نقشی بسیار متفاوت از سایر نقش هایی است که بازی کرده ام و فیلمنامه خوب و نقش متفاوت از دلایل حضورم در «آرام می‌گیریم» است که امیدوارم این اثر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱