دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۱۷۸۴۷
تاریخ انتشار : ۰۹ : ۱۲ - ۲۷ تير ۱۳۹۵
دیباچه: امین بهروزی از اجرای نمایش «روزهای بی‌باران» با بازیگران گرجی در گرجستان خبر داد

دیباچه- روزهای بی‌باران (1)

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ امین بهروزی که این روزها در مقام نویسنده و کارگردان با نمایش «روزهای بی‌باران» در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر حضور دارد، درمورد آینده این نمایش، گفت: اجرای عمومی نمایش «روزهای بی‌باران» روز سه‌شنبه، 29 تیرماه ساعت 20:30 به پایان می‌رسد اما برنامه دیگری برای این نمایش داریم. ازهفتم مردادماه این اثر به شیراز می‌رود و در این شهر هفت اجرا را تجربه می‌کند. همچنین قرار است این اثر چند اجرای بین‌المللی را تجربه کند. نمایش «روزهای بی‌باران» در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشت و در آن دوران چند گروه تئاتر از ما دعوت کردند که نمایش را در آنجا اجرا کنیم.

وی در ادامه افزود: یکی کمپانی تئاتر گرجستانی که در جشنواره تئاتر فجر حضور داشت، نمایش را دید و از من دعوت کرد که به گرجستان بروم و در مقام کارگردان نمایشنامه «روزهای بی‌باران» را با بازیگران گرجی روی صحنه ببرم. در میانه اجرای عمومی این اثر در سالن سایه، به گرجستان رفتم و بازیگران را انتخاب کردم. پس از اجرای «روزهای بی‌باران» در شیراز، به گرجستان بازمی‌گردم و تمرین‌های این نمایش را پی می‌گیرم.

دیباچه- روزهای بی‌باران (2)

این هنرمند عرصه تئاتر از جشنواره تئاتر فجر خاطره‌ای تعریف کرد و گفت: یکی از دوستان منتقدم، مطلبی بامزه درمورد نمایش «روزهای بی‌باران» و اجرای جشنواره‌ای آن نوشت و در پایان آن نقد، نوشته بود که «چند مهمان خارجی «روزهای بی‌باران» را دیده‌اند و من کنار آنها نشسته بودم و ناراحت بودم که گروه اجرایی، آبروی ما را نزد خارجی‌ها برده است» اما دقیقا آقایی که کنار او نشسته بود، نماینده کمپانی تئاتر گرجی بود و پس از همان اجرا، از من خواست که نمایش را با بازیگران گرجی اجرا کنم!

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار