پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱  |  Thursday, 07 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۷۸۴۷
تاریخ انتشار : ۰۹ : ۱۲ - ۲۷ تير ۱۳۹۵
دیباچه: امین بهروزی از اجرای نمایش «روزهای بی‌باران» با بازیگران گرجی در گرجستان خبر داد

دیباچه- روزهای بی‌باران (1)

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ امین بهروزی که این روزها در مقام نویسنده و کارگردان با نمایش «روزهای بی‌باران» در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر حضور دارد، درمورد آینده این نمایش، گفت: اجرای عمومی نمایش «روزهای بی‌باران» روز سه‌شنبه، 29 تیرماه ساعت 20:30 به پایان می‌رسد اما برنامه دیگری برای این نمایش داریم. ازهفتم مردادماه این اثر به شیراز می‌رود و در این شهر هفت اجرا را تجربه می‌کند. همچنین قرار است این اثر چند اجرای بین‌المللی را تجربه کند. نمایش «روزهای بی‌باران» در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشت و در آن دوران چند گروه تئاتر از ما دعوت کردند که نمایش را در آنجا اجرا کنیم.

وی در ادامه افزود: یکی کمپانی تئاتر گرجستانی که در جشنواره تئاتر فجر حضور داشت، نمایش را دید و از من دعوت کرد که به گرجستان بروم و در مقام کارگردان نمایشنامه «روزهای بی‌باران» را با بازیگران گرجی روی صحنه ببرم. در میانه اجرای عمومی این اثر در سالن سایه، به گرجستان رفتم و بازیگران را انتخاب کردم. پس از اجرای «روزهای بی‌باران» در شیراز، به گرجستان بازمی‌گردم و تمرین‌های این نمایش را پی می‌گیرم.

دیباچه- روزهای بی‌باران (2)

این هنرمند عرصه تئاتر از جشنواره تئاتر فجر خاطره‌ای تعریف کرد و گفت: یکی از دوستان منتقدم، مطلبی بامزه درمورد نمایش «روزهای بی‌باران» و اجرای جشنواره‌ای آن نوشت و در پایان آن نقد، نوشته بود که «چند مهمان خارجی «روزهای بی‌باران» را دیده‌اند و من کنار آنها نشسته بودم و ناراحت بودم که گروه اجرایی، آبروی ما را نزد خارجی‌ها برده است» اما دقیقا آقایی که کنار او نشسته بود، نماینده کمپانی تئاتر گرجی بود و پس از همان اجرا، از من خواست که نمایش را با بازیگران گرجی اجرا کنم!

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سید شاهین موسوی، بوکسور ملی پوش کشور و نفر پنجم بوکس جهان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

برای حضور در المپیک فرانسه باید تغییر وزن بدهم / متاسفانه ما در هیج مسابقه ای با رقبای خود حضور پیدا نمی کنیم

۱۲:۳۱  -  ۱۲ تير ۱۴۰۱
حمیدرضا مهدی پور تهیه کننده برنامه طنز «دی بی سی فارسی» در گقت و گو با دیباچه مطرح کرد:

هدف اصلی ما از تولید برنامه «دی بی سی فارسی» شکستن هژمونی شبکه‌های معاند بود / با استقبال خوب مدیران جدید رسانه ملی به تلویزیون آمدیم

۱۵:۳۳  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار