چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۷۶۸۲
تاریخ انتشار : ۲۰ : ۱۵ - ۲۶ تير ۱۳۹۵
گفت‌و‌گو با نوازنده و خواننده آلبوم «تا به کجا»
دیباچه: خشایار کاکاوند درباره ترکیب موسیقی کلاسیک غربی با موسیقی مقامی گفت این ما هستیم که مرزبندی‌ها را تعیین می‌کنیم و همه موسیقی‌ها زائیده عشق هستند و ترکیبشان می‌تواند مطلوب باشد.خشایار کاکاوند که پیشتر خبری مبنی بر تولید آلبوم جدیدش منتشر شده بود در گفت‌گو با خبرنگار موسیقی دیباچه اعلام کرد: فضای آلبوم جدید تا حدود زیادی با فضای «تابه کجا» فرق می‌کند چرا که در حال تنظیم شدن است و قاعدتا به گوش شنونده به شکل دیگری خواهد آمد.

وی درباره نوازندگان این آلبوم گفت: تنبور را برادر و همسر من نواخته‌اند و سازهای کلاسیک هم قرار است در این کار نواخته شوند که به محض تنظیم شدن برای نوازنده سازهای کلاسیک آن هم اقدام می‌کنیم. باید ببینیم تنظیم چگونه از آب در می‌آید چون این اولین بار خواهد بود که تنبور در کنار چهار ساز کششی کلاسیک قرار خواهد گرفت و باید ترکیبش را گوش کنیم و ببینیم آیا قابل قبول هست یا خیر.

دیباچه - کاکاوند - دیباچه

کاکاوند به خبرنگار ما گفت: مسئله اینجاست که موسیقی شرق و غرب اصلا از یکدیگر جدا نیستند. موسیقی اساسا زائیده عشق است و این ما هستیم که مرزبندی میان سازها و موسیقی ایجاد می‌کنیم. موسیقی مقامی ما در کنار موسیقی کلاسیک به نظرم ترکیب خوبی ایجاد می‌کند و امیدوارم نتیجه کار خوب باشد.

او در پایان درخصوص زمان انتشار این آلبوم اظهار کرد: اگر خدا بخواهد و همه چیز دست به دست هم بدهد در مهر 95 این کار منتشر می‌شود.

آلبوم پیشین خشایار کاکاوند به نام «تا به کجا» سال گذشته منتشر شد و مورد استقبال اهالی موسیقی و علاقه‌مندان موسیقی مقامی و به خصوص ساز تنبور قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱