شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱  |  Saturday, 02 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۶۸۵۱
تاریخ انتشار : ۲۳ : ۱۶ - ۲۲ تير ۱۳۹۵
دیباچه: حسین تبریزی گفت فیلمنامه دو مجموعه تلویزیونی با عنوان های «بوسه خاک» و «دمنوش» را برای ساخت به سازمان صدا و سیما ارائه داده است و پس از پاسخ سازمان، برای ساخت این دو مجموعه به عنوان کارگردان اقدام خواهد کرد.

 

دیباچه-حسین-تبریزی2

حسین تبریزی کارگردان و تهیه کننده تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: نگارش فیلمنامه مجموعه ای تلویزیونی با عنوان «بوسه خاک» را برای پخش در ایام ماه محرم در دست دارم.

تبریزی خاطرنشان کرد: سیناپس «بوسه خاک» را در 13 قسمت 40 دقیقه ای به طور کامل نوشته ام و نگارش فیلمنامه را در حال حاضر متوقف کرده ام تا زمان و نحوه ساخت این مجموعه مشخص شود. «بوسه خاک» موضوعی اجتماعی دارد و پیش از این که برای ساخت این مجموعه پاسخی از سوی سازمان داده نشود نمی خواهم راجع به قصه آن توضیحی دهم.

این کارگردان در ادامه افزود:علاوه بر نویسندگی، قصد دارم کارگردانی این اثر را نیز بر عهده داشته باشم اما تهیه کننده آن هنوز مشخص نشده است و در رابطه با دیگر عوامل ساخت این سریال نمی توان صحبتی کرد.

وی در ادامه از ساخت سریالی دیگر سخن گفت و اظهار داشت: بخش هایی از فیلمنامه سریال تلویزیونی «دمنوش» نیز به سازمان ارائه شده که منتظر پاسخ سازمان برای ساخت این مجموعه هستم تا نگارش باقی قسمت ها را نیز ادامه دهم. این مجموعه نیز به کارگردانی من ساخته خواهد شد اما هنوز مشخص نیست که پخش آن از کدام شبکه تلویزیونی خواهد بود.

تبریزی در پایان افزود: در حال حاضر مشغول رایزنی برای ساخت این دو مجموعه هستم که ساخت «دمنوش» راکد مانده و با وجود اینکه زمانی از ارائه آن به سازمان صدا و سیما می گذرد هنوز پاسخی به من داده نشده است اما امیدوارم این دو مجموعه به بهترین شکل ساخته و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شود.

آنچه در اصل داستان این مجموعه به چشم می‌خورد توجه به سنت ها، خوراک، عادات و رفتارهایی است که به مرور زمان از فضای خانه و خانواده رخت بسته و به جایش اولویت هایی آمده که با سبک زندگی اصیل ایرانی فاصله دارد. عنوان این سریال با قصه بی ربط نیست و در خلال توجه به مسائل ارتباطات خانوادگی به خواص دمنوش های مختلف نیز اشاره می شود.

گفتنی است مجموعه های تلویزیونی «رخنه»، «بوی باران» و «کیفر» از جمله آثاری است که تبریزی برای تلویزیون ساخته و به مسایل اخلاقی و خانوادگی اشاره کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

۱۱:۵۴  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
مدیر سینما سپیده، تهیه‌کننده فیلم تقاطع و یک منتقد سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کردند؛

طرح شناور بلیط سینما ، گیشه را پرُ رونق می‌کند/ حوزه هنری با اموال بیت‌المال فیلم خوب بسازد/ این طرح در نقش مُسَکِن عمل می‌کند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار