سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳  |  Tuesday, 25 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۱۵۸۷۲
تاریخ انتشار : ۴۶ : ۱۵ - ۱۹ تير ۱۳۹۵
دیباچه: جلسه نمایش ویژه این مستند شب سه شنبه پانزدهم تیر ماه با یاد عباس کیارستمی برپا شد.

به گزارش دیباچه، در ابتدای این مراسم که گروهی از هنرمندان نیز در آن حضور داشتند،الهام قره خانی یکی از کارگردانان این مستند در سخنان کوتاهی بعد از خوش آمد گویی به حضار گفت:ديشب با شنيدن در گذشت هنرمند فرهيخته جناب كيارستمي بسيار غمگين و متاثر شدم و این ضایعه را به جامعه هنري تسليت عرض ميكنم .

او افزود:هنرمندي كه براي سينماي ايران ،در جهان احترام و افتخارواعتباركسب كردند ديگردر بين ما نيستند و تعبير من ايو است كه دنيا براي انسان هاي بزرگ و تاثير گذار،كوچك است.

او سپس این جلسه نمایش فیلم را به روح استاد کیارستمی تقدیم کرد و این شعر را از او در پایان خواند:

لبخند ميزنم ، بي دليل

عشق ميورزم ، بي تناسب

زندگي ميكنم ،بي خيال

مدتي است...

آنا نعمتی بازیگر سینما و تلویزیون که از مهمانان این نمایش ویژه بود و در مستند دره ستارگان نیزحضور داشت ،در گفت و گوی درباره این مستند گفت:خوشحالم که هنرمندان جوان ایرانی به فکر افتاده اند و در زمان حضور هنرمندان پیشکسوت در موردشان مستند می سازند و زندگیشان را ثبت می کنند.تازه استاد شهرداد روحانی هنرمند شناخته شده ای هستند و چه بسا هنرمندانی که خدمات زیادی به این مرز و بوم کرده اند و هنوز ناشناسند اما کم کاری در ساخت مستند پرتره در مورد هنرمندان موسیقی باعث شده نام آنها به گوش کسی نرسیده باشد و خوشحالم که دره ستارگان قدمی در این راه برداشت.

دیباچه-آنا نعمتی


بازیگر فیلم هیوا با اشاره به فوت استاد کیارستمی گفت:متاسفانه اخیرا هنرمند بزرگی را از دست داده ایم و مثل همیشه در زمان حیاتش آنگونه که باید قدرش را ندانستیم.این مساله دل هر کسی را به درد م آورد و خوشحالم با ساخته شدن این مستند،ما قدم کوتاهی در راستای تجلیل از مقام استاد روحاني برداشته ایم.

او افزود:امیدوار بودم تبلیغات این مستند باعث جلب توجه مردم به سمت آن شده باشد ولی متاسفانه متوجه شدم در میان فیلمهای هنر و تجربه تبلیغات کمی برای این فیلم شده بود و این جای تاسف است که چنین سیاست گذاری در مورد این فیلم انجام شده چون هر ایرانی باید این فیلم را ببیند و اطلاع رسانی در این زمینه نقش مهمی دارد.

نعمتی ضمن ابراز رضایت از تجربه حضورش در این مستند،گفت:در در بخشهای پایانی کار با الهام قره خانی و مهرتاش مهدوی کارگردانان آن همراه شدم اما وقتی فهمیدم به دلیل نبود بودجه چهار سال ساخت فیلم طول کشیده خیلی ناراحت شدم که چرا از ابتدا نباید از این فیلم حمایت دولتی شود تا اینکه تهیه کننده ای مثل آقای پروین حسینی که از بخش خصوصی است در نهایت فیلم را آماده نمایش کند؟

او تصریح کرد:در جریان کارهای قبلی این کارگردانان که در مورد زنده یاد علی حاتمی،استاد مشایخی و مرحوم خسرو شکیبایی بوده هستم و خوشحالم من هم عضو کوچکی از این گروه بودم و امیدوارم حمایت همه جانبه ای از سوی ارگانها و هنرمندان از این مستند و کارهایی نظیر آن به عمل بیاید تا دیگر جوانان چهار سال از نیروی عمر و جوانی خود را برای ساخت تنها یک مستند صرف نکنند و در چهار سال چند مستند بسازند و امیدوارم ساخت این گونه آثار باز هم تداوم داشته باشد.

بازیگر سر یال مسافر در ادامه گفت:دره ستارگان مستند فکر شده و جذابی است و امیدوارم بیشتر برایش تبلیغ شود و جلسات نمایش بیشتری برایش بگذارند و این امر در تمام مراکز مرتبط با مسیقی انجام شود.این روزها اکثر خانواده ها کودکانشان را تشویق به یاد گرفتن ساز و موسیقی می کنند و نمایش این مستند در مراکز آموزش موسیقی برای آنان انگیزه آموزش موسیقی را بیشتر می کند.این یک فرصت خوب است و باید از آن استفاده کنیم تا بعدا افسوس نخوریم که فرصت ها از دست رفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
علیرضا اسحاقی نویسنده، کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

فیلمنامه فصل دوم سریال خاطره انگیز"بهترین تابستان" تحویل سیما فیلم شد / در حوزه رسانه و برنامه سازی تلویزیون، معتقد به تولد و مرگ برنامه‌ها هستیم!

۱۴:۱۲  -  ۰۴ تير ۱۴۰۳
ملی پوش والیبال ساحلی در گفتگو با دیباچه «مطرح» مطرح کرد؛

امید زیادی برای کسب سهمیه المپیک داریم / روز‌های سختی را گذراندیم، اما از حضور در کنار مردم لذت بردیم!

۱۲:۴۱  -  ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
صحبت‌های عبدالحسین مختاباد پس از ۶ سال دوری از صحنه و در حاشیه اجرای ارکستر ملی ایران

فضای کار در بنیاد رودکی موسیقیایی، جدی و دوستانه است / در همه جای دنیا، ارگان‌های دولتی از ارکستر‌ها حمایت می کنند

۱۱:۲۶  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
ملی‌پوش قایقرانی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

علم مربیان داخلی بالاست/ قول مدال المپیک را نمی‌دهم

۱۱:۰۱  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفت و گو دیباچه با معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش

روایتی از اقدامات شهید آیت الله رئیسی در حوزه تربیتی چند روز قبل از شهادتشان

۱۳:۲۰  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار