چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۵۶۶۶
تاریخ انتشار : ۰۵ : ۰۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۵
اسماعیل تهرانی مشغول انتخاب نوازندگان ارکستر شهر تهران است
دیباچه: رئیس سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران از آخرین مراحل تشکیل ارکستر شهرداری با رهبری اسماعیل تهرانی خبر داد.محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگ‌هنر شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار موسیقی دیباچه در باره ارکستر سمفونیک شهرداری تهران اعلام کرد: ما اسماعیل تهرانی را برای رهبری ارکستر شهرداری تهران انتخاب کردیم و با توجه به اینکه او مدتی ایران نبود و به تازگی به ایران آمده است یک ماه پیش ما با او قرارداد بستیم.

صلاحی در ادامه درباره این ارکستر خاطرنشان کرد: هماهنگی‌ها و مدیریت این ارکستر را بابک ربوخه؛ مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، داخل سازمان انجام می دهد و مراحل اداری‌اش را پشت سر می‌گذارد.

دیباچه - صلاحی

رئیس سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران در خصوص تامین اعتبار و هزینه‌های ارکستر هم گفت: ما هزینه‌های این ارکستر را تامین کرده‌ایم و از این نظر نگرانی خاصی وجود ندارد اکنون اسماعیل تهرانی در حال انتخاب کردن اعضا و نوازندگان این ارکستر است. آنچه اهمیت داشت رهبر ارکستر بود که انتخاب شده است و بقیه کارها طبق روال در حال انجام شدن هستند.

بابک ربوخه؛ مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران پیش از این خبر داده بود : آنچه برای این ارکستر برنامه ریزی شده حضور توام سازهای سنتی و ملی همراه با سازهای محلی است که در برخی از موارد نیز می‌تواند این دو فضا به صورت ترکیبی نیز در کنار همدیگر قرار گیرند، البته این احتمال نیز وجود دارد که ما از خوانندگان حرفه‌ای نیز برای مجموعه ارکستر سازهای ایرانی استفاده کنیم که به طور حتم ساز و کار و نحوه حضور این هنرمندان نیز در زمان بهره برداری از ارکستر اطلاع رسانی می‌شود.

وی همچنین درباره برخی از جزییات فراخوان ارکستر سازهای ایرانی که به احتمال فراوان با عنوان «ارکسترشهر» به فعالیت خود ادامه می‌دهد، توضیح داده بود که توانایی نوازندگی با یکی از سازهای ایرانی در حد مطلوب، داشتن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۴۰ سال برای هر نوازنده، آشنایی با ردیف‌های موسیقی و شرکت در آزمون‌های عملی و تئوری از شرایط حضور هنرمندان در این ارکستر است. در آزمون عملی اجرای یک قطعه موسیقی از استادان صاحب نام موسیقی به انتخاب نوازنده و در آزمون تئوری دشیفر (عمل خواندن و اجرا کردن یک قطعه موسیقی) یک قطعه به پیشنهاد هیأت داوران و سنجش میزان آشنایی با مبانی موسیقی مورد نظر خواهد بود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱