يکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰  |  Sunday, 23 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۵۶۲۲
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۱۳ - ۱۸ تير ۱۳۹۵
دیباچه: محمدرضا ترابی از اجرای مونولوگ «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» در تهران خبر داد

دیباچه- محمدرضا ترابی (1)

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ محمدرضا ترابی که امروز برای آخرین‌بار با نمایش «بیگانه» روی صحنه می‌رود، درباره ادامه فعالیت‌های خود در حوزه تئاتر گفت: مونولوگی را به کارگردانی حبیب دانش اجرا می‌کنم که بازیگر این اثر خودم هستم. نام نمایش «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» نوشته محسن رهنما است. مدت زمان اجرای آن 70 دقیقه است.

وی در ادامه افزود: احساس می‌کنم کار درخشانی باشد و با استقبال مخاطبان نیز مواجه می‌شود که این احساس، تا حدودی از اجرای پیشین این نمایش در اصفهان که اجرایی موفق بود، نشات گرفته است. البته طبیعتا پس از گذشت حدود دو سال از اجرای این نمایش و تغییر کارگردان اثر، تغییراتی در آن به وجود خواهد آمد.

ترابی درمورد اجرای «چند درجه سوءتفاهم ...» گفت: از فردا که اجرای نمایش «بیگانه» به پایان می‌رسد، به‌صورت جدی وارد پروسه تمرینات می‌شویم چون ترجیح من این بود که دو کار را به‌صورت همزمان انجام ندهم. کاراکتر من در نمایش «بیگانه» با شخصیتی که در نمایش مونولوگ بازی می‌کنم کاملا متفاوت هستند. برای اجرای نمایش، یک یا دو سالن را به همراه حبیب دانش در نظر گرفته‌ایم و در حال رایزنی هسیم اما هنوز با قطعیت به سالنی نرسیده‌ایم.

دیباچه- محمدرضا ترابی (2)

البته نمایش «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» پیش از این نیز روی صحنه رفته بود. این نمایشنامه که نوشته محسن رهنما است، با بازی و کارگردانی محمدرضا ترابی اسفندماه 1393 در تالار هنر اصفهان روی صحنه رفته بود.

موضوع این نمایش درباره یک بازیگر تئا‌تر است که آنچنان در نقش خود (نقش اتللو) غرق شده که زندگی واقعی‌اش را مخدوش می‌کند. درواقع بازیگر نقش اتللو در طول اجرای نمایش قدرت تفکیک مسیر زندگی و نقشی که بازی می‌کند را از دست می‌دهد و دچار سوء تفاهم و بدبینی می‌شود.

در اجرای اصفهان این نمایش، حبیب دانش، در سمت مشاور کارگردان بود اما قرار است در اجرای جدید، دانش کارگردان نمایش باشد و محمدرضا ترابی به بازی در این اثر بپردازد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
شروع متفاوت جشنواره چهلم با اجرای پژمان بازغی

همه آنچه در مراسم قرعه کشی اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گذشت

۰۲:۳۹  -  ۲۹ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها