جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰  |  Friday, 28 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۵۵۸۱
تاریخ انتشار : ۳۰ : ۱۱ - ۱۸ تير ۱۳۹۵
دیباچه: گروه «و ناگهان» با دو نمایشنامه «تانگوی تخم‌مرغ داغ» اکبر رادی و «گل یاس» استادمحمد به جشنواره می‌آید.

دیباچه- وناگهان (7)

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ نشست‌تمرین، گروه وناگهان در تاریخ 15 تیر برگزار شد. در این نشست که با حضور اکثریت اعضای شورا و اعضای گروه و مهمانان ویژه برگزار شد، برنامه‌های آتی گروه؛ اعم  آمادگی برای شروع نمایش «سفر به نهایت دور» که از 23 تیرماه در سالن چهارسوی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، همچنین برنامه رپرتوار نمایشی گروه «و ناگهان»؛ شامل نمایش «آرتیگوشه»، به نویسندگی محمد میرعلی اکبری ، «همچون آخرین نفس بره معصوم» به نویسندگی روزبه حسینی و کارگردانی زینب لک، «سولاریس» به نویسندگی محمد میرعلی اکبری و کارگردانی صبا آزادی و همچنین «مزاحم بورخس نشو» که اقتباسی آزاد از داستان کوتاهی به نام «مزاحم» از خورخه لویس بورخس به نویسندگی روزبه حسینی و کارگردانی مرتضی حقیقت‌بیان است.

همچنین برنامه دو نمایشنامه‌خوانی که یکی از آنها یعنی «گل یاس» به کارگردانی مرتضی حقیقت‌بیان قرار است در رپتوآر نمایشنامه‌خوانی آثار استاد محمد و دیگری؛ «تانگوی تخم‌مرغ داغ» باز هم به کارگردانی به مرتضی حقیقت‌بیان در جشنواره نمایشنامه‌خوانی آثار استاد رادی اجرا می‌شوند، به حقیقت‌بیان اعلام شد.

دیباچه- وناگهان (4)

در ادامه این نشست، روزبه حسینی؛ سرپرست گروه «وناگهان» حساب‌رسی مالی نمایش«آرتیگوشه» را به اطلاع اعضا رساند.

یکی دیگر از برنامه‌های این نشست معرفی اعضای جدید به اعضا فعلی بود که با استقبال گرم دوستان مواجه شدند. مهمان ویژه این نشست، نویسنده، مترجم و استاد آواز؛ رضا شیرمرز بود که با حضورش رنگ و بوی دیگری به این نشست‌تمرین داد.

دیباچه- وناگهان (2)

رضا شیرمرز؛ یکی از اعضا شورای مرکزی «و ناگهان» رهبری تمریناتی را که در حوزه بدن، بیان و تنفس بود به عهده گرفت و بعد از اتمام این تمرینات مقرر شد که سه کارگاه در حوزه صدا و بیان، آواز، تنفس و یوگا برای بازیگران گروه ، توسط رضا شیرمرز برگزار شود. البته این کارگاه‌ها در مدت زمان کوتاهی که این هنرمند عرصه موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی ساکن یونان در ایران حضور دارد، برگزار می‌شوند و همزمان با اجرای نمایش «سفر به نهایت دور» این کارگاه‌ها برگزار می‌شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با رئیس حوزه هنری استان خوزستان

جذب هنرمندان خوزستانی در مناطق محروم،رایگان انجام می‌شود

۱۷:۲۳  -  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم

« احسانی» از شبکه نسیم رفت !

۱۹:۲۱  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها