شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱  |  Saturday, 02 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۵۳۹۷
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۳ - ۱۶ تير ۱۳۹۵
دیباچه: ساخت مجموعه مستند «سمفونی زاینده رود» به صورت موازی توسط 13 کارگردان مختلف از اوایل شهریورماه آغاز می شود.سید محسن طباطبایی پور تهیه کننده تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: تهیه کنندگی مستندی ۱۳ قسمتی با عنوان «سمفونی زاینده رود» را بر عهده دارم که به رودخانه زاینده رود در شهر اصفهان می پردازد.

دیباچه-زاینده رود

طباطبایی پور اظهار داشت: طرح این مجموعه در شبکه مستند به تصویب رسیده و ما ۳۰ موضوع را به این شبکه ارائه داده ایم که هنوز به مصوبه موضوعی نرسیده است و قرار است که از بین ۳۰ موضوع مطرح شده ۱۳ موضوع انتخاب و ساخته شود.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه توسط ۱۳ کارگردان ساخته خواهد شد که در فضایی رقابتی برای اولین بار در ایران ساخته می شود و منوچهر مشیری یکی از مستند سازان قدیمی کشور به عنوان مشاور با ما همکاری خواهند داشت.

این تهیه کننده افزود: «سمفونی زاینده رود» در اوایل شهریور تولید خود را آغاز خواهد کرد و به صورت موازی توسط ۱۳ کارگردان ساخته خواهد شد که به موضوعات مختلفی با محوریت زاینده رود خواهد پرداخت و از شبکه مستند پخش خواهد شد.

طباطبایی پور اظهار داشت: تا امروز ۳۰ کارگردان برای ساخت این مجموعه اعلام آمادگی کرده اند که از بین آنها ۱۳ کارگردان را برای ساخت هر قسمت از این مجموعه انتخاب خواهیم کرد.

وی در پایان افزود: نکته قابل تأمل در ساخت این مجموعه این است که برای اولین بار در ایران مستندی ۱۳ قسمتی درباره زاینده رود که یکی از مهمترین و توریستی ترین رودهای کشور است ساخته خواهد شد. در این مجموعه ابتکار و نوآوری های بسیاری وجود دارد که برای اولین بار در ایران کار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

۱۱:۵۴  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
مدیر سینما سپیده، تهیه‌کننده فیلم تقاطع و یک منتقد سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کردند؛

طرح شناور بلیط سینما ، گیشه را پرُ رونق می‌کند/ حوزه هنری با اموال بیت‌المال فیلم خوب بسازد/ این طرح در نقش مُسَکِن عمل می‌کند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار