چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۵۱۷۲
تاریخ انتشار : ۴۲ : ۱۳ - ۱۵ تير ۱۳۹۵
سروش محمدزاده در گفت‌وگو با دیباچه:
دیباچه: سروش محمدزاده کارگردان فیلم «چهارشنبه» در گفت‌وگویی اختصاصی با دیباچه از نگاهش به سینما و فیلم‌سازی گفت و کمدی را سخت‌ترین ژانر سینما دانست. محمدزاده همچنین از نگارش فیلمنامه تازه‌اش خبر داد.محمدزاده یکی از کارگردان‌های جوان سینمای ایران که پیش از این فیلم «چهارشنبه» را ساخته بود، در مورد اکران فیلمش در گروه هنر و تجربه به خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: «متاسفانه گرینه دومی برای من وجود نداشت و تنها جایی که می‌توانستم فیلمم را اکران کنم، گروه هنر و تجربه بود. از آن‌جایی که پروزانه فیلم من، پروانه فیلم ویدیویی بود، اجازه اکران در سینماهای کشور را نداشتم، البته من تمام تلاشم را کردم اما موفق نشدم. بوده‌اند کارگردان‌هایی که پروانه فیلم‌شان ویدیویی بوده اما با استفاده از کانال‌هایی فیلم‌شان را اکران کردند و اتفاقی هم نیافتاد ولی تلاش من بی‌ثمر بود و هنر و تجربه تنها گزینه من بود که بتوانم فیلمم را برای مخاطب نمایش بدهم.»

دیباچه-سروش محمدزاده

محمدزاده در مورد نگاهش به سینما و اهمیت مخاطب گفت: «سینما را به عنوان خودِ سینما می‌شناسم و دوست دارم. مخاطب برایم اهمیت دارد اما اولویت اصلی من نگاهم به فیلمسازی‌ست. اگر فیلم اجتماعی ساخته‌ام، به این دلیل بوده که جامعه را خوب می‌شناسم و عضوی از آن هستم. دغدغه‌های این اجتماع را خوب می‌شناسم و درک می‌کنم و به همین دلیل است که در حال حاضر علاقه‌ام ساخت ملودرام‌های اجتماعی‌ست.»

محمدزاده که ژانر کمدی‌‍ را سخت‌ ترین ژانر سینما می‌داند، به دیباچه گفت: «نمی‌دانم چطور کارگردانی می‌تواند با ساخت فیلم کمدی وارد سینما شود در حالی که این ژانر سخت‌ترین ژانر سینما است و هیچ کارگردان بی‌تجربه و یا حتی کم‌تجربه‌ای نمی‌تواند از پس ساخت یک کمدی خوب برآید. متاسفانه ما کارگردان‌هایی داریم که اولین فیلم سینمایی‌شان مثلا کمدی بوده که اتفاقا فروش بالایی هم داشته است! به این دلیل که مردم دوست داردند بخندند و هر فیلم کمدی حتی سخیف‌ترین کمدی را هم می‌بینند و از آن استقبال می‌کنند، اما این دلیل خوبی برای ساخت کمدی نیست.
واقعا دوست دارم فیلم کمدی بسازم چرا که به این ژانر بسیار علاقه‌مندم، اما فعلا برای من زود است و ترجیح می‌دهم بعد از ساخت هفت یا هشت فیلم، سراغ این ژانر سنگین و سخت بروم.»

محمدزاده در انتها از کار جدیدش گفت: «به تازگی فیلمنامه‌ای را تمام کرده‌ام که هنوز نام ندارد. مثل کار قبلی در بستری اجتماعی روایت می‌شود و سعی خواهم کرد تا ارتباط بیشتری با مخاطب برقرار کنم. همانطور که گفتم دغدغه من همچنان اجتماع و معضلات اجتماعی‌ست و این سناریو هم در همین راستا نوشته شده است.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار