چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱  |  Wednesday, 06 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۴۹۸۹
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۴ - ۱۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه: پیمان قاسم‌خانی یکی از بهترین فیلمنامه‌نویس‌های سینمای ایران است که فیلمنامه‌های درخشان فیلم‌هایی چون «مارمولک»، «دختری با کفش‌های کتانی»، «سن‌پترزبورگ» و... را نوشته است، در مورد مسائلی مثل: فیلم جدیدش، ممنوع‌الکار بودنش در تلویزیون و تغییر فضای فرهنگی کشور صحبت کرد.پیمان قاسم‌خانی که چند ماهی‌ست اخباری مبنی بر اولین تجربه کارگردانیش در سینما و اصلاحیه‌هایی که گریبان فیلمش را گرفته است، در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: «تمام مراحل فیلم «خوب، بد، جلف» به پایان رسیده و نسخه نهایی آماده شده است. به من گفته‌اند، فیلمم می‌تواند در روزهای اول فصل پاییز به نمایش درآید، اما واقعا نمی‌توانم قاطعانه این را بگویم چون ممکن است هر اتفاقی بیافتد، همان‌طورکه پیش از این اتفاق‌هایی برای «خوب، بد، جلف» افتاد!
فیلم «خوب، بد، جلف» چندین بار با موارد ممیزی مواجه و تکه‌هایی از آن حذف شد، اما همین که فیلم در سینماها برای عموم اکران شود، خوشحال‌کننده است.»
پیمان قاسم‌خانی در میان صحبت‌هایش، ماجرای ممنوع‌التصویر بودنش در تلویزیون را هم تایید کرد و با ابراز تاسف از این اتفاق به ما گفت: «قسم می‌خورم که از این ماجرا بی‌خبرم! نمی‌دانم که چرا ممنوع‌الکار شده‌ام و هیچ‌کس هم جواب روشنی به ما نداده است!»

دیباچه-قاسم خانی


این نویسنده توانمند در انتهای صحبت‌هایش و با مواجه با این سوال که چرا از نوشتن کارهای انتقادی و درخشانی مثل «مارمولک» فاصله گرفته‌اید؛ گفت: «فضا به کلی تغییر کرده است؛ دیگر شرایط نوشتن کارهایی مثل «مارمولک» وجود ندارد. دیگر نمی‌توانیم انتقاد کنیم و کارهای انتقادی بنویسیم. دندان‌های ما را کشیده‌اند و اجازه خلق کارهای خوب را از ما گرفته‌اند. در این شرایط شما چه توقعی از نویسنده دارید؟!»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سید شاهین موسوی، بوکسور ملی پوش کشور و نفر پنجم بوکس جهان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

برای حضور در المپیک فرانسه باید تغییر وزن بدهم / متاسفانه ما در هیج مسابقه ای با رقبای خود حضور پیدا نمی کنیم

۱۲:۳۱  -  ۱۲ تير ۱۴۰۱
حمیدرضا مهدی پور تهیه کننده برنامه طنز «دی بی سی فارسی» در گقت و گو با دیباچه مطرح کرد:

هدف اصلی ما از تولید برنامه «دی بی سی فارسی» شکستن هژمونی شبکه‌های معاند بود / با استقبال خوب مدیران جدید رسانه ملی به تلویزیون آمدیم

۱۵:۳۳  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار