سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  |  Tuesday, 18 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۴۹۸۹
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۴ - ۱۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه: پیمان قاسم‌خانی یکی از بهترین فیلمنامه‌نویس‌های سینمای ایران است که فیلمنامه‌های درخشان فیلم‌هایی چون «مارمولک»، «دختری با کفش‌های کتانی»، «سن‌پترزبورگ» و... را نوشته است، در مورد مسائلی مثل: فیلم جدیدش، ممنوع‌الکار بودنش در تلویزیون و تغییر فضای فرهنگی کشور صحبت کرد.پیمان قاسم‌خانی که چند ماهی‌ست اخباری مبنی بر اولین تجربه کارگردانیش در سینما و اصلاحیه‌هایی که گریبان فیلمش را گرفته است، در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: «تمام مراحل فیلم «خوب، بد، جلف» به پایان رسیده و نسخه نهایی آماده شده است. به من گفته‌اند، فیلمم می‌تواند در روزهای اول فصل پاییز به نمایش درآید، اما واقعا نمی‌توانم قاطعانه این را بگویم چون ممکن است هر اتفاقی بیافتد، همان‌طورکه پیش از این اتفاق‌هایی برای «خوب، بد، جلف» افتاد!
فیلم «خوب، بد، جلف» چندین بار با موارد ممیزی مواجه و تکه‌هایی از آن حذف شد، اما همین که فیلم در سینماها برای عموم اکران شود، خوشحال‌کننده است.»
پیمان قاسم‌خانی در میان صحبت‌هایش، ماجرای ممنوع‌التصویر بودنش در تلویزیون را هم تایید کرد و با ابراز تاسف از این اتفاق به ما گفت: «قسم می‌خورم که از این ماجرا بی‌خبرم! نمی‌دانم که چرا ممنوع‌الکار شده‌ام و هیچ‌کس هم جواب روشنی به ما نداده است!»

دیباچه-قاسم خانی


این نویسنده توانمند در انتهای صحبت‌هایش و با مواجه با این سوال که چرا از نوشتن کارهای انتقادی و درخشانی مثل «مارمولک» فاصله گرفته‌اید؛ گفت: «فضا به کلی تغییر کرده است؛ دیگر شرایط نوشتن کارهایی مثل «مارمولک» وجود ندارد. دیگر نمی‌توانیم انتقاد کنیم و کارهای انتقادی بنویسیم. دندان‌های ما را کشیده‌اند و اجازه خلق کارهای خوب را از ما گرفته‌اند. در این شرایط شما چه توقعی از نویسنده دارید؟!»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا

پخش بی رویه انیمیشن‌های خارجی در پلتفرم‌ها، مانع رشد و توسعه انیمیشن داخلی است

۱۱:۲۴  -  ۲۷ دی ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با آقای دوبلور و آقای مجری- بازیگر درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

شروین قطعه‌ای: از نمایشگاه مجازی کتاب استقبال چندانی نخواهم کرد / کیوان ساکت‌اف: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به محیط زیست کمک می‌کند

۱۶:۵۹  -  ۲۲ دی ۱۴۰۰
تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" به دیباچه گفت

فیلمنامه و قصه جذاب، تضمین کننده موفقیت انیمیشن‌ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است

۱۵:۳۶  -  ۲۱ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها