جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱  |  Friday, 07 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۴۹۶۴
تاریخ انتشار : ۳۵ : ۱۳ - ۱۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه: حمیدرضا نوربخش در جلسه مجمع عمومی خانه موسیقی با اشاره اظهارات اخیر پیروز ارجمند گفت: خانه موسیقی و یا هر نهاد دیگری مگر می‌تواند تعیین کند که مجازات فرد خاطی شلاق باشد یا زندان؟به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه،مدیرعامل خانه موسیقی در بخشی از سخنانش در مجمع عمومی خطاب به اعضای مجمع گفت: بالاترین رکن از ارکان خانه موسیقی همین مجمع عمومی است و تک تک شما باید از امور و سیاستگذاری های این نهاد باخبر و بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشید.

 

دیباچه - انتخابات خانه موسیقی1

او درباره سرانجام ماجرای شکایت خانه موسیقی از یک فرد خاطرنشان کرد: ما همواره اعلام کرده‌ایم که از نقد و انتقاد استقبال می‌کنیم و فرد منتقد را دلسوز فعالیت‌های صنفی می‌شناسیم و همگان شاهد هستند که همین اعضای هیئت مدیره که اینجا حضور دارند در چند سال گذشته مورد تندترین نقدها بوده‌اند و هیچ گله‌ای هم نداشتند ولی آنجا که سخنان و نقدها از مرز اتهام و افترا فراتر رفت ما واکنش نشان دادیم چرا که در قبال شما یعنی اعضای همین مجمع مسئول و متعهد هستیم .

ساکت نمی‌نشینیم

نوربخش در ادامه با اشاره به اتهامات مالی که به خانه وارد شده است گفت: وقتی فرد می‌گوید خانه موسیقی چهار پنج میلیارد تومان دریافت کرده و معلوم نیست کجا هزینه شده آیا نباید اسناد گفته‌هایش را ارائه دهد؟ آیا تاکنون رسانه‌ای از ایشان مدرک و سند صحت ادعای او را مطالبه کرده است؟ خب اگر ما هم ساکت بنشیینیم یعنی ادعای او درست است و این یعنی جفای به شما و قطعا دامن اعضای محترم مجمع هم ملکوک خواهد شد.

مدیرعامل خانه موسیقی ضمن دعوت از مخاطبان و ارباب رسانه‌ها به دقت  بیشتر گفت: آیا دادگاه برای هیچ شاکی و متشاکی  که به جرم نقد و انتقاد مراجعه کنند پرونده‌ای باز می‌کند؟ اساسا طرح اینگونه مسائل خنده‌دار و برای انحراف اذهان عمومی است؛ این نکته را در باره شکایت خانه موسیقی از آقای دکتر فاطمی هم چندین بار اعلام کردیم و خود آقای فاطمی هم بعد از آن ماجرا به خانه موسیقی آمد و در حضور اعضای هیئت مدیره اقرار کرد که هیچ ادعای سوء استفاده مالی از سوی خانه موسیقی نداشته و صرفا ایرادات اساسنامه‌ای را مطرح کرده است.

باید از حیثیت خانه موسیقی دفاع کنیم

نوربخش با تاکید بر رعایت تقوی و پرهیز از اتهام زنی و دروغ پراکنی گفت: باید در اینجا به جرات بگویم که کل گردش مالی خانه موسیقی از ابتدای تاسیس تاکنون  و در این 16 سال به 2-3 میلیارد تومان نمی‌رسد! اما برخی به راحتی اتهاماتی وارد کردند که خانه موسیقی 5 میلیارد گرفته و معلوم نیست در کجا هزینه شده و این افراد گفته بودند اگر وزارت ارشاد در مقابل خانه موسیقی واکنشی نداشته باشد مجبوریم به محاکم قضایی متوسل شویم. خب  مگرما چکار کردیم ما خواستیم زودتر حقیقت عیان شود که چه کسی راست و چه کسی دروغ می گوید و لذا از این افراد به محاکم قضایی شکایت کردیم و دوست داریم این مسائل در دادگاه مورد بحث قرار گیرد چون می‌دانیم اینها افترا و تهمت بوده است و باید از حیثیت خانه موسیقی و اعضای شریف و پاکدست هیئت مدیره دفاع کنیم.

هیچ‌گاه تقاضای زندان و شلاق نکرده‌ایم

وی گفت: ما صرفا به جهت روشن شدن حقیقت به دادگاه مراجعه کردیم و هیچ‌گاه برای کسی تقاضای شلاق یا زندان و...نداشتیم و اساسا این روند در محاکم قضایی هم مرسوم نیست شاکی نوع مجازات را تعیین کند تنها شکایتی صورت می‌گیرد و در نهایت تعیین مجازات برعهده و به تشخیص قاضی خواهد بود و اگر دست ما باشد من در همین جا اعلام می کنم فقط روشن شدن حقیقت برای ما مهم است و بعد از آن ما حاضریم فرد خاطی و مفتری هیچ مجازاتی را متحمل نشود، چرا که بزرگ‌ترین مجازات برای اهالی فرهنک اثبات دروغگویی اوست.

می‌خواهند جاروجنجال کنند

نوربخش در پایان این بخش از سخنانش گفت: خانه موسیقی همواره حسن نیت داشته و با سعه صدر با هنرمندان و اعضا برخورد کرده است ولی ما بر اساس وظیفه ای که همین مجمع به عهده ما گذاشته است موظفیم با افرادی که بدون سند و مدرک قصد تخریب اعضای محترم خانه را دارند برخورد کرده و پیگیر مسائل حقوقی اعضا باشیم و در نتیجه این مفتری که می‌خواهد با جار و جنجال و پیش کشیدن موضوع شلاق و زندان حس ترحم هنرمندان را برانگیزاند و در واقع حقیقت را گم کند راه به جایی نخواهد برد و بهتر است به جای این کارها یا سند ارائه دهد و یا عذرخواهی کند.

 

واکنش به اخبار روزهای گذشته

روزهای گذشته ماجرای شکایت خانه موسیقی از پیروز ارجمند به صدر اخبار موسیقی رسیده بود و گفت‌و‌گوی دیباچه با پیروز ارجمند در فضای مجازی به کرات بازنشر می‌شد.

ارجمند به دیباچه گفته بود وکیل خانه موسیقی در متن شکایت از قاضی تقاضای اشد مجازات یعنی دو سال زندان و 74 ضربه شلاق برای ارجمند کرده است و همین سخن مدیرکل سابق دفتر موسیقی کافی بود که اهالی موسیقی دوباره به این ماجرا واکنش نشان بدهند.

در اولین واکنش نیز علی قمصری طی یادداشتی به شکایت‌ خانه موسیقی از منتقدان اعتراض کرده بود و سپس به بیان توضیحاتی درباره مسائل حقوقی خانه موسیقی پرداخته بود.

 

http://diibache.ir/?p=14809

 

http://diibache.ir/?p=14458

 

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با سردار سرتیپ "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید آثار در این عرصه حمایت همه جانبه خواهد کرد/ "موقعیت مهدی" اثری با روایت صحیح بود

۱۰:۰۵  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۱
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱