جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 12 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۴۸۴۰
تاریخ انتشار : ۴۸ : ۱۰ - ۱۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه:مدیر روابط عمومی گروه هنر و تجربه، نمایش فیلم «ایران سرای من استِ» پرویز کیمیاوی در سالن‌های وابسته به این گروه سینمایی را کاملا قانونی دانست و صحبت‌های پرویز کیمیاوی مبنی بر غیرقانونی بودن نمایش این فیلم بدون رضایت کارگردان را رد کرد.


پرویز+کیمیاوی


محمد تاجیک در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه درباره اعتراض پرویز کیمیاوی به گروه هنر و تجربه برای اکران فیلم «ایران سرای من است» گفت: «مالک اصلی فیلم تهیه‌کننده است و گروه هنر و تجربه برای اکران فیلم موافقت تهیه‌کننده را ملاک قرار می‌دهد. اکران «ایران سرای من است» قطعی شده و از روز عید فطر در سالن‌های گروه هنر و تجربه نمایش داده خواهد شد. هر تصمیمی در هنر و تجربه گرفته شود، طبق قاعده و قانون است و خارج از محدوده قانون نخواهد بود.»
وی افزود: «با ورثه تهیه‌کننده صحبت شده و مسلما آن‌ها رضایت داده‌اند که گروه هنر و تجربه تصمیم گرفته است این فیلم را نمایش بدهد. نمایش این فیلم از روز عید فطر آغاز و با استقبال گسترده‌ای هم روبه‌رو خواهد شد.»

به گزارش دیباچه؛فیلم «ایران سرای من است» به کارگردانی پرویز کیمیاوی و تهیه‌کنندگی زنده‌یاد محمدرضا سرهنگی در سال ۷۷ تولید شد. حالا پس از ۱۸ سال قرار است این فیلم همزمان با عید فطر در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران شود.

پرویز کیمیاوی از کارگردانان موج نوی سینمای ایران است که ساخت فیلم هایی چون «مغول ها» و «یا ضامن آهو باغ سنگی» را در کارنامه خود دارد.

فیلم «ایران سرای من است» محصول سال ٧۷ است و در جشنواره هفدهم فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم سال ها به دلیل مشکلاتی که وجود داشت اکران نشد.

«ایران سرای من است» درباره سهراب نویسنده جوان کرمانی است که مشغول نگارش کتابی درباره تاریخ شعر ادبیات ایران و بررسی اشعار در زندگی روزمره است. بهزاد خداویسی، سعید پورصمیمی، پرویز شاهین‌خو، مهدی فقیه، محمد پورستار و معصومه اسکندری از بازیگران این فیلم هستند.

از جمله عوامل این فیلم می توان به محمد آلادپوش مدیر فیلمبرداری، محسن شاه ابراهیمی طراح صحنه و لباس، بهروز شهامت صدابردار و مایا شرفی مشاور رسانه ای اشاره کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱