جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 12 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۴۳۰۵
تاریخ انتشار : ۱۶ : ۱۴ - ۱۱ تير ۱۳۹۵
آمار فروش فیلم‌های سینمایی در روزهایی که گذشت
دیباچه: با ورود دراکولا به جدول اکران فروش سینماهای کشور دوباره سیر صعودی گرفت.به گزارش دیباچه همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، فیلم «دارکولا» آخرین ساخته رضا عطاران با استقبال فوق‌العاده مردم پایتخت روبه‌رو شد و در روزهای اول و دوم اکران، با وجود سیانس‌های گسترده در سینماهای مختلف، به سیانس‌های فوق‌العاده رسید. «دراکولا» که هنوز اکران شهرستانی خود را آغاز نکرده است، طی دو روز بیش از دویست میلیون تومان فروش داشته است.

139502101050395647600054امیر قطبی مدیر پخش موسسه فیلمیران به دیباچه گفت: «فیلم «بارکد» به کارگردانی مصطفی کیایی توانسته در تهران یک میلیاردو هفتصد میلیون تومان و در شهرستان هفت‌صدوپنجاه میلیون تومان فروش داشته باشد. «بارکدِ» کیایی با مجموع دومیلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان پرفروش‌ترین فیلم روزهای اخیر سینمای ایران بوده است.
«ایستاده در غبارِ» مهدویان با فروش چهارصدونود میلیون تومان در سینماهای تهران و دویست میلیون تومان در سینماهای شهرستان‌ها به مجموع فروش ششصد و نود میلیون تومان رسید.
همچنین «دراکولا»ی رضا عطاران طی دو روز توانسته به فروش دویست‌وچهل‌‌‌وپنج میلیون تومان برسد. این فیلم روز چهارشنبه در سینماهای تهران صد میلیون تومان و روز پنجشنبه یک‌صدوچهل‌وپنج میلیون تومان فروش داشته باشد.
«رسوایی 2» ساخته مسعود ده نمکی با فروش یک‌میلیارد‌وهفتصد میلیون تومان یکی از دیگر فیلم‌های پرفروش روزهای اخیر سینمای ایران بوده است. نکته قابل در مورد «رسوایی2» استقبال پرشور مردمِ شهرستان‌ها از این فیلم است؛ طوری که نیمی از فروش این فیلم مربوط به سینماهای شهرستان‌ها بوده است.»
همچنین سعید خانی مدیر پخش موسسه نسیم صبا به دیباجه گفت: «فیلم «خشم و هیاهو»ی هومن سیدی توانست در تهران یک میلیاردو چهارصدو بیست میلیون تومان فروش داشته باشد و در شهرستان هم سیصدوپانزده میلیون تومان فروش داشت و توانست در مجموع با بیش از یک میلیاردوهفتصد میلیون تومان از چرخه اکران خارج شود. فیلم «خنده‌های آتوسا»ی علیرضا فرید با فروش چهارصدوپنجاه میلیون تومان در تهران و یصدوشصت میلیون تومان در شهرستان‌ها از پرده سینماها پایین آمد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱