چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۴۰۰۸
تاریخ انتشار : ۰۰ : ۱۲ - ۰۹ تير ۱۳۹۵
دیباچه: آلبوم «هاونیاز» با نوازندگی کیهان کلهر بدون پخش در ایران در سراسر جهان منتشر شد.



به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، آلبوم «هاونیاز» با شاه‌کمان‌ نوازی کیهان کلهر در سراسر دنیا به بازار موسیقی عرضه شد. این آلبوم مجموع آثاری است که به صورت بداهه ساخته شده و بر اساس موسیقی‌ فولکلور کردی با کلام و لهجه کورمانجی یعنی موسیقی مخصوص کردهای شمال خراسان تهیه و ضبط شده است.

در آلبوم «هاونیاز» که نشر آن بر عهده انتشارات «هارمونیا موندی» بوده، کیهان کلهر (شاه‌کمان)، آینور دغان (آواز)، سلمان قمبروف (پیانو) و جمیل گوچگیری (تنبور) همکاری کرده‌اند.

دیباچه - کیهان کلهر

تاکنون کیهان کلهر نوازنده مطرح کمانچه ایران به همراه ستاره موسیقی کردی آینور دغان و جمیل گوچگیری نوازنده کرد تنبور که از نوآوران موسیقی معاصر شناخته می‌شود و همچنین سلمان قمبروف  پیانیست آذربایجانی در سبک جز، چندین اجرا را در شهرهای مختلف اروپا روی صحنه برده‌اند. در این گروه که کوارتت HAWNIYAZ نام دارد، ترانه‌هایی از موسیقی کردستان اجرا می‌شود و هر هنرمند با استفاده از میراث فرهنگی کشور خود به ابعادی جدید و غنی شده از موسیقی آن منطقه دست پیدا کند.

به گزارش دیباچه هنوز اطلاعاتی از انتشار این آلبوم در ایران منتشر نشده است اما پس از آلبوم «ملک‌جمشید» کورش یغمایی که بیش از 10 سال در ایران در انتظار مجوز پخش به سر برد و سرانجام به صورت بین‌المللی در همه نقاط دنیا به استثنای ایران پخش شد، این دومین بار است که همه دنیا از آثار یک موزیسین بین‌المللی ایرانی بهره می‌برند به جز مردم کشورش و بهتر است برای صدور مجوز موزیسین‌های برجسته کشورمان هرچه سریع‌تر فکری کرد تا هواداران این نوازندگان و موسیقیدانان در داخل کشور هم بتوانند از موزیسین مورد علاقه‌شان ‌حمایت کنند.

دیباچه - هاونیاز
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار