يکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰  |  Sunday, 23 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۳۹۷۷
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۱ - ۰۹ تير ۱۳۹۵
برای استفاده هنرمندان در تولید آواها و نواهای رضوی
دیباچه: بانکی از اشعار موضوعی امام رضا(ع) برای استفاده هنرمندان در تولید آواها و نواهای رضوی در سایت جشنواره بارگزاری شده است.محمد حسین اسماعیلی قائم مقام دبیر جشنواره آواها و نواهای رضوی و معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این خبر به خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: در دورنمای اهداف این جشنواره تعمیق و ترویج هنر آوایی معناگرا و تولید آثار هنری فاخر و ماندگار ترسیم شده است و استفاده از اشعار و قطعات ادبی و موضوعی می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین عوامل نیل به این مهم باشد.

دیباچه - اسماعیلی

وی افزود: در این راستا با پیگیری‌ها و بررسی‌های انجام شده در حوزه متون ادبی و اشعار موضوعی امام رضا (ع) توانستیم از میان منابع شعری بسیار، گزیده اشعار ناب و ماندگاری را از نویسندگان و شاعران معاصر سراسر کشور معرفی کنیم.

اسماعیلی با معرفی مجموعه شعر «شمیم بهشت» خاطر نشان کرد :این مجموعه حاوی بیش از یکصد قطعه از اشعار برگزیده بیش از سی تن از شاعران معاصر کشور با موضوع رضوی و در فضایل و مناقب حضرت امام رضا (ع) است که به همت انجمن ادبی رضوی وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گردآوری شده است.

دبیر تخصصی جشنواره تصریح کرد : با ارائه و معرفی این مجموعه شعر به اهالی هنر و هنرمندان عرصه موسیقی، رسالت تجلیل از پدیدآورندگان آثار هنری را نیز جامه عمل می‌پوشانیم .

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود : پیشنهاد می‌شود هنرمندان و اهالی موسیقی با استفاده از این مجموعه غنی که در اینجا قابل دسترسی است، در تولید آثار هنری و ارزشمند نقش مؤثری داشته باشند و به ماندگاری و غنای معنوی آن آثار بیفزایند .

جشنواره آواها و نواهای رضوی از سری برنامه های موضوعی چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) قرار است به طور همزمان با سایر استان‌های کشور در مرداد ماه سال 95 و مقارن با دهه کرامت به میزبانی استان تهران برگزار شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
شروع متفاوت جشنواره چهلم با اجرای پژمان بازغی

همه آنچه در مراسم قرعه کشی اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گذشت

۰۲:۳۹  -  ۲۹ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها