پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱  |  Thursday, 07 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۳۵۶۷
تاریخ انتشار : ۳۱ : ۱۸ - ۰۶ تير ۱۳۹۵
دیباچه: شهریار ایمان‌اف هنرمندی است که به عنوان یکی از برجستگان تارنوازی آذربایجان معرفی شده است و این روزها زمزمه‌هایی مبنی بر برگزاری کنسرت او در ایران به گوش می‌رسد.به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، شهریار ایمان‌اف هنرمند آذربایجانی و نوازنده تار است. او را یکی از برجستگان تارنوازی کشور آذربایجان دانسته‌اند و تاکنون در کشورهای مختلف دنیا اجراهای زیادی داشته است.

شنیده‌ها حاکی از این است که شهریار ایمان‌اف قرار است اواخر تیرماه سال جاری یعنی کمتر از یک ماه دیگر به ایران بیاید و در تهران کنسرت بدهد. قرار است این نوازنده تار را گروهی آذری همراهی کنند. ودود مؤذن خواننده‌ نام آشنای کشورمان هم قرار است در کنار شهریار ایمان‌اف آواز بخواند. هرچند این اجرا هنوز قطعی نشده است.

شهریار ایمان‌اف متولد 21 آوریل 1989 در باکو است. در دوره چهارم و پنجم مسابقات موسیقی حاجی محمداف در باکو نفر اول شده است. سال 2001 نخستین کنسرت تکنوازی خود را همراه با استاد معروف موسیقی رئوف عبدالله اف و ارکستر سمفونیک دولت برگزار کرد. در سال 2005 وارد کنسرواتوار ملی آذربایجان کرده و سال 2011 نیز تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد در کنسرواتوار ملی آذربایجان شروع کرده است.

شهریار ایمان-دیباچه

ایمان‌اف در یکی از مصاحبه‌هایش در معرفی خودش می‌گوید:‌ سال گذشته تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را شروع کردم از سوی دیگر نیز در دولت مشغول به کار هستم. پدر و خواهرم نقاش و مادرم معلم موسیقی است. در دوره ابتدایی از طرف پدر و مادرم در کلاس موسیقی ثبت‌نام شدم. هدف پدر و مادرم و البته خودم این نبود که موسیقدان شوم؛ خانواده‌ام بیشتر به دنبال این بودند که وقت‌های خالی یک کودک را از این طریق پر کنند. بعدها با ادامه موسیقی و پیروزی‌هایی که در مسابقات مختلف داشتم کم کم موسیقی برایم جدی شد.

این نوازنده تار آذربایجانی می‌گوید: در اوقات فراغت دوچرخه‌سواری می‌کنم. فوتبال را خیلی دوست دارم طوری که اگر دوباره به دنیا بیایم احتمالاً فوتبالیست بشوم. یکی از اجراهای مشهور شهریار ایمان‌اف، نوازندگی او در آکروپولیس یونان به همراه ارکستری یونانی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو «دیباچه» با علیرضا رئیسیان تهیه کننده و کارگردان مطرح سینمای ایران

اتفاقی که سال ۵۶ در سینمای ایران افتاد، درحال تکرار است / سازمان سینمایی نمی‌تواند مانع حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های بین المللی شود

۱۷:۰۸  -  ۱۲ تير ۱۴۰۱
سید شاهین موسوی، بوکسور ملی پوش کشور و نفر پنجم بوکس جهان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

برای حضور در المپیک فرانسه باید تغییر وزن بدهم / متاسفانه ما در هیج مسابقه ای با رقبای خود حضور پیدا نمی کنیم

۱۲:۳۱  -  ۱۲ تير ۱۴۰۱
حمیدرضا مهدی پور تهیه کننده برنامه طنز «دی بی سی فارسی» در گقت و گو با دیباچه مطرح کرد:

هدف اصلی ما از تولید برنامه «دی بی سی فارسی» شکستن هژمونی شبکه‌های معاند بود / با استقبال خوب مدیران جدید رسانه ملی به تلویزیون آمدیم

۱۵:۳۳  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار