چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۳۲۶۱
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۱ - ۰۵ تير ۱۳۹۵
دیباچه: رویا بختیاری نویسنده نمایشنامه «ناگهان هذا حبیب‌اله» را عاشق امام حسین (ع) دانست و از اجرای عمومی این اثر خبر داد.

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ رویا بختیاری؛ بازیگر و کارگردان تئاتر ضمن اعلام این خبر که نمایشنامه «ناگهان هذا حبیب‌اله» را روی صحنه می‌برد، درمورد دلایل انتخاب این متن گفت: این نمایش در دهه 50 یک دوره در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر و یک دوره نیز در تماشاخانه سنگلج اجرا شده است. متاسفانه من تنها موفق شدم سه یا چهار عکس از اجرای این نمایش در تئاتر شهر پیدا کنم. همان‌طور که بازی کردن در نقش همسر یک شهید تفحص در نمایش «من خیال تو نیستم» را دینی بر گردن خود می‌دانستم، اجرای نمایش «ناگهان هذا حبیب‌اله» را نیز دین می‌دانم.

وی در ادامه افزود: برخلاف استنباط‌هایی که از این متن شده است، معتقدم که مرجوم نعلبندیان عاشق امام حسین (ع) بوده است. نگاه ظاهری بسیاری از افراد به نمایشنامه «هذا حبیب‌اله» باعث شده است درمورد نمایشنامه اظهار نظرهایی وجود داشته باشد. اما اصلااین‌گونه نیست؛ این اثر، یک نمایشنامه کاملا مذهبی است.

دیباچه- رویا بختیاری (1)


بختیاری در مورد شرایط اجرای این تئاتر گفت: با توجه به طراحی‌ای که برای اجرای نمایش «ناگهان هذا حبیب‌اله» در ذهن دارم؛ به لوکیشن خاصی نیاز دارم و سالن سر بسته جواب‌‌گوی من برای اجرای این نمایش نیست. احتیاج به آسمان و زمینی خاکی دارم.

این کارگردان تئاتر درمورد زمان اجرای این نمایش گفت: برای من زمان اجرای نمایش بسیار مهم است چون دوست دارم در ایام محرم که با این نمایش مناسبت دارد، این اثر را اجرا کنم.

بازیگر نمایش «افشین و بودلف هر دو مرده‌اند» درمورد گروه اجرایی نمایش گفت: وقتی سمت متنی از نعلبندیان می‌‎رویم، بازیگران نمایش باید افرادی باشند که حداقل اندکی به مرحوم نعلبندیان و آثارش اعتقاد داشته باشند. در این نمایش از چهره‌ها خبری نیست. کاراکتر فریدون، عاشق است. برای بازیگر نقش فریدون، یک شبیه‌خوان را انتخاب کرده‌ام. این فرد تعزیه‌خوان است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار