يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰  |  Sunday, 11 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۳۰۹۴
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۳ - ۰۴ تير ۱۳۹۵
رئیس انجمن صدابرداران سینمای ایران گفت:هر کسی که قصد ورود به این حرفه را داشته باشد، با دریافت مجوز موقت از انجمن، کارش را شروع می‌کند و پس از سه سال فعالیت در سینما، اعضای انجمن صدابردارها، سوابقش را بررسی می‌کنند و آن صدابردار در لیست اعضای انجمن، قرار می‌گیرد. از طرفی نمی‌توان منکر جریان ارزان کار کردنِ برخی از صدابردارها شد!محمود سماک‌باشی رییس انجمن صدابردارهای سینمای ایران و یکی از باتجربه‌ترین‌های این صنف است. در کارنامه حرفه‌ای سماک‌باشی، همکاری با عباس کبارستمی، بهرام بیضایی، محمدرضا هنرمند و اصغر فرهادی به چشم می‌خورد. سماک‌باشی که برای صدابرداری فیلم «جدایی نادر از سیمین» سیمرغ فجر را از آن خود کرد؛ بازی در سینما را هم یک بار تجربه کرده است: «زیر درختان زیتونِ» عباس کیارستمی.

ddcdcdسماک‌باشی که این روزها کم‌کارتر از همیشه شده است در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه از حضور طیف جوانِ صدابردارها در سینما می‌گوید: «با ورود نیروی جوان به سینمای ایران؛ کسانی که فعال‌تر هستند و با عشق و علاقه به کارشان مشغول بوده‌اند، شاهد موج جدیدی از حضور صدابردارها در سینمای کشورمان هستیم. از طرفی نمی‌توان گفت که ورود صداربردارهای جوان، باعث کم‌رنگ شدن نسل قبلی صدابردارها شده است. مسلما در این بازار، هر کسی که کار بهتری را ارائه دهد، می‌تواند فعالیت کند.
وی افزود:انجمن صدابردارها که پس از بازگشایی خانه سینمای ایران، شروع به کار کرده است، هیچ مانعی برای ورود صدابردارهای جوان به سینما، ندارد. در بدو ورود افراد جوان، کارگردان و یا تهیه‌کننده فیلم، باید او را تایید کنند. هر کسی که قصد ورود به این حرفه را داشته باشد، با دریافت مجوز موقت از انجمن، کارش را شروع می‌کند و پس از سه سال فعالیت در سینما، اعضای انجمن صدابردارها، سوابقش را بررسی می‌کنند و آن صدابردار در لیست اعضای انجمن، قرار می‌گیرد. از طرفی نمی‌توان منکر جریان ارزان کار کردنِ برخی از صدابردارها شد!
کسانی که در ازای مبلغ کم‌تر، حاضر می‌شوند کار کنند و کسب سابقه کنند. البته در این مورد هم، نظرها متفاوت است. اعضای انجمن، کارگروهی را تشکیل داده‌اند و در حال بررسی تعیین قیمتی برای کف قراردادها، هستند. آن‌ها، مطمئن‌اند که می‌توانند جلوی این جریان را بگیرند، اما من اعتقاد دارم که انجمن نمی‌تواند از فعالیت افرادی که به هر قیمتی حاضر می‌شوند در پروژه‌های مختلف سینمایی و تلویزیونی، شرکت کنند را بگیرند!»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران مطرح کرد:

امروز تهران در شرایط کاملا قرمز کرونایی به سر می برد| چرخش ویروس جهش یافته انگلیسی تابلوی عمومی کشور است!

۱۶:۵۲  -  ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

درباره خودروی بتمن بیشتر بدانید!

۱۶:۵۷  -  ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو خودمانی دیباچه با حمیدرضا حافظ شجری ،بازیگر سریال « نوروز رنگی »

کسانی که مرا به خاطر شرایط جسمی‌ام مسخره می‌کردند الان از شدت خجالت نزدیکم نمی‌شوند!

۱۴:۱۶  -  ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

سینماهای تهران رسما تعطیل شد !

۱۳:۵۳  -  ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار