چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۲۹۳۸
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۴ - ۰۲ تير ۱۳۹۵
کاوه‌ سجادی‌حسینی در گفت‌وگو با دیباچه
دیباچه: کاوه سجادی‌حسینی از کارگردان‌های سینمای کشورمان، از حضور پرویز پرستویی در فیلمش («بوفالو») به عنوان یکی از تجربه‌های شیرین دوران حرفه‌ای خود یاد می‌کند و معتقد است بدون حضور پرستویی، پروژه هرگز کامل نمی‌شد و کمک‌های او باعث شده تا جلوی بسیاری از کارشکنی‌ها گرفته شود.


سجادی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: «پرویز پرستویی پدروار توی فیلم «بوفالو» حضور داشت و بدون او هرگز این فیلم ساخته نمی‌شد. وقتی سناریو را خواند، بسیار خوشش آمد و تمام قد پشت من و فیلمم ایستاد. سختی‌های زیادی را تحمل کردیم تا پروژه به آخر برسد. شک ندارم اگر پرویز پرستویی نبود هیچ‌وقت این فیلم ساخته نمی‌شود؛ چرا که در بسیاری از مواقع او جلوی چیزهایی می‌ایستاد که من توانش را نداشتم. حتی ایشان جلوی برخی از اصلاحیه‌های سناریو را نیز گرفت وگرنه فیلم با سانسورهای متعددی مواجه می‌شد.

tn_2222
حمایت‌های ایشان از فیلم باعث شد تا سرمایه‌گذار هم به پروژه بپیوندد و به خاطر ایشان قبول کند هزینه‌های فیلم را متقبل شود.
سجادی حسینی درباره راز ماندگاری پرستویی در سینما گفت: پرویز پرستویی قبل این‌که بازیگر باشد، پیک مهربانی‌ست و همین باعث شده تا هیچ‌گاه از عرصه هنر حذف نشود. مردانگی و انسانیت ربطی به سوپراستار بودن ندارد؛ ایشان اگر کنار هر آدمی بایستد، کسی متوجه حضورش نخواهد شد، چون خودش را از جامعه می‌داند و از هوایی استفاده می‌کند که مردمش تنفس می‌کنند. او هرگز نخواسته که تافته جدابافته باشد. خودش را محدود نمی‌کند و مثل بقیه مردم زندگیش را می‌کند.
این فیلمساز نقش‌های ماندگار پرستویی در سینمای ایران اضافه کرد: البته نکته مهم دیگری هم در مورد ایشان وجود دارد: دقت در انتخاب نقش! پرویز پرستویی دقت و ظرافت خاصی در انتخاب نقش‌هایش دارد که باعث شده است در هر اثری که حضور پیدا می‌کند، موفق باشد و فیلم خوبی ساخته شود. این موضوع هوشمندی پرویز پرستویی را نشان می‌دهد و یکی از دلایل ماندگاری ایشان در سینمای ایران است.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار