چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۲۷۹۹
تاریخ انتشار : ۳۲ : ۱۸ - ۰۱ تير ۱۳۹۵
دیباچه: محمدجواد ابطحی، راه‌اندازی مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران را مثبت دانست و گفت که این اقدام مدیریت شهری باعث می‌شود که هنر تئاتر از اختیار طبقه اشراف خارج شده و به هنری مردمی تبدیل شود.

دیباچه- محمدجواد ابطحی 1

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ سید محمدجواد ابطحی؛ عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ایجاد فضاهای فرهنگی در مناطق محروم شهر، گفت: اقدام مدیریت شهری در راه اندازی مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران در محدوده جنوب شهر بسیار ارزشمند است چراکه وجود چنین مراکز و مجموعه‌هایی منجر به رونق و چرخش اقتصادی و از بین رفتن برخی چالش‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی در این مناطق می‌شود.

وی ادامه داد: البته این امر زمانی امکان‌پذیر است که در کنار رویکرد سرگرمی در مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران، رویکرد ارتقای فکر و آگاهی نیز دنبال شود.

ابطحی با اشاره به اینکه رویکرد شهرداری تهران مبنی بر گسترش فضاها و اماکن فرهنگی و هنری در مناطق جنوب شهر باید الگویی برای سایر کلان‌شهرها و نقاط کشور باشد، گفت: این اقدام مدیریت شهری باعث می‌شود که هنر تئاتر از اختیار طبقه اشراف خارج شده و به هنری مردمی تبدیل شود.

وی ادامه داد: راه‌اندازی مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران در منطقه 15 تهران منجر به ارتقای خودآگاهی، افرایش اعتماد به نفس در میان شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان این منطقه می‌شود.

گزارش: فاطمه اصلان‌زاده
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار