دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱  |  Monday, 23 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۲۵۷۸
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۱۱ - ۰۱ تير ۱۳۹۵
بازیگر نمایش «من خیال تو نیستم» در گفت‌وگو با دیباچه:
بازیگر نمایش «من خیال تو نیستم» گفت:جشنواره‌ها فقط ویترین پر می‌کنند. ستاد برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت به چند کارگردان از جمله حمید شریف‌زاده پیشنهاد می‌دهد که در جشنواره حضور داشته باشند، به آنها سفارش نمی‌دهد.تصور من بر این است که مسئولان تمایل داشتند نمایش ما شعاری باشد که نبود.

دیباچه- مهدی فریضه

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ نمایش «من خیال تو نیستم» امروز و فردا در سالن استاد ناظرزاده‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود و مهدی فریضه، یکی از بازیگران نمایش «من خیال تو نیستم»؛ تنها بازیگری است که از اجرای نخست این نمایش در چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت با این نمایش همراه بوده، گفت: ما اثری را در جشنواره اجرا کردیم و این اثر، علاوه‌بر جایزه بازیگری که به من تعلق گرفت، شش جایزه دیگر را نیز دریافت کرد اما دوسال‌ونیم است منتظریم نمایش را اجرا کنیم. حمید شریف‌زاده به‌قدری از لحاظ ذهنی درگیر اجرا کردن «من خیال تو نیستم» بود که در این مدت اصلا تئاتر کار  نکرد. این اتفاق یعنی خواب یک پتانسیل بزرگ! جشنواره‌ها بسیار آسیب‌ می‌رسانند.

فریضه در ادامه درمورد آسیب‌هایی که یک جشنواره می‌تواند به دنبال داشته باشد، گفت: جشنواره‌ها فقط ویترین پر می‌کنند. ستاد برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت به چند کارگردان از جمله حمید شریف‌زاده پیشنهاد می‌دهد که در جشنواره حضور داشته باشند، به آنها سفارش نمی‌دهد. حمید دو ماه را بر سر نگارش متن اولیه صرف کرد. شریف‌زاده می‌خوست قصه‌ای در فضای جنگ بنویسد که از کلیشه‌های رایج در درام‌های مربوط به موضوع دفاع مقدس، فاصله داشته باشد و در نهایت «من خیال تو نیستم» نوشته شد.

وی در ادامه افزود: آثاری که کلیشه‌ای هستند، نمی‌توانند مخاطب را به خود نزدیک کنند. در دوران جشنواره دو اجرا داشتیم که تا یک قدمی بازیگران مخاطب نشسته بود و بازخورد مخاطب بسیار خوب بود. درنتیجه ویترین جشنواره پر می‌شود اما برای اجرای عمومی، کارگردان را سر می‌دوانند و درنتیجه سرخوردگی را برای او به ارمغان می‌آورند.

این بازیگر تئاتر درمورد دلیل مهجور ماندن نمایش «من خیال تو نیستم» در اجرای عمومی گفت: تصور من بر این است که مسئولان تمایل داشتند نمایش ما شعاری باشد که نبود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها