يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳  |  Sunday, 16 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۹۹۲۵
تاریخ انتشار : ۳۶ : ۱۱ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
آغاز پخش جذاب ترین تصاویر دنیا از جمعه
کارگردان مجموعه جدید شبکه مستند با نام «نماگرد» که پخش آن از جمعه 21 خرداد آغاز می شود، این برنامه را اثری معرفی کرد که علی رغم وجود داشتن برنامه های مشابه به آن، متفاوت و در ساختار شبکه مستند ساخته شده است.


نماگرد4-4


دیباچه:

کارگردان مجموعه جدید شبکه مستند با نام «نماگرد» که پخش آن از جمعه 21 خرداد آغاز می شود، این برنامه را اثری معرفی کرد که علی رغم وجود داشتن برنامه های مشابه به آن، متفاوت و در ساختار شبکه مستند ساخته شده است.

به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، رضا عاطفی کارگردان «نماگرد» درباره این مجموعه جدید شبکه مستند توضیح داد: اول این را بگویم که می دانم مشابه این برنامه در سراسر دنیا وجود دارد؛ برنامه هایی که تصاویری با بیشترین بیننده را از منابع مختلف گردآوری و پخش میکنند. در تلویزیون خودمان نیز چنین کارهایی داریم و با علم به این موضوع، میخواستیم برنامه ای متفاوت تولید کنیم.
وی افزود: این جنس برنامه ها در حالت عادی، تصویری پخش می کنند و سپس مجری مطالبی را مرتبط با آن بیان می کند. ولی ما در قدم اول تصمیم گرفتیم «نماگرد» را به اهداف شبکه مستند نزدیک کنیم. برای همین بخش های مرتبطی را پیش بینی کردیم.

نماگرد2


کارگردان مجموعه «به خدا تعظیم میکنم» یادآور شد: یکی از این بخش ها مربوط به مستندهایی است که جهانگردان کشورهای مختلف از ایران ساخته اند، آنها بر اساس تصاویری که از جای جای ایران ضبط کرده اند، آثار کوتاهی تولید کرده اند که روی سایت های دنیا موجود است و ما از آنها استفاده کرده ایم.
عاطفی ادامه داد: بخش دیگری هم مربوط به پربیننده ترین تصاویر شبکه مستند داریم که آنها را از طریق نظرات مردم و پربیننده بودن این تصاویر در سایت های مختلف گزینش می کنیم. ما در لفافه در هر قسمت، بخش آموزش فیلمسازی آماتور را هم داریم و از مردم می خواهیم برای ما از نقاط دیدنی و گردشگری شهرشان فیلم بسازند و بفرستند.
وی تصریح کرد: بیش از هرچیز در برنامه «نماگرد» سعی کردیم، مثل هیچ برنامه دیگری نباشیم و تصمیم گرفتیم شبیه خودمان باشیم. ریتم برنامه نیز تند است و در 25 دقیقه، تصاویر و نکات زیادی داریم.

نماگرد6


کارگردان «یک فیلم یک تجربه» همچنین درباره فضای این برنامه گفت: با وجود اینکه مردم ما فیلم های فانتزی را دوست دارند اما تا به حال فرم فانتزی در کشور ما خیلی جواب نداده است. ما سعی کردیم «نماگرد» را به سمت فانتزی ببریم و عناصر این ژانر را چه در کار تیم نویسندگان، چه اجرا و چه کارگردانی وارد کردیم. در قسمت های اول می کوشیم ذائقه مخاطب را بسنجیم و تمایلشان را به این فانتزی که از جنس خودمان است، محک بزنیم.
عاطفی در پایان درباره انتخاب مجری این برنامه نیز گفت: ما چند نفر را تست کردیم تا به علی فرنودی رسیدیم. برنامه دیگر او را دیده بودم، علی کاراکتر و کاریزمای خاصی دارد و خودش یک جورهایی شبیه فضای مجازی است. او خیلی راحت اجرا می کند و بلد است چگونه به راحتی با مردم ارتباط برقرار کند.
عوامل این برنامه عبارتند از تهیه کننده: سجاد گودرزی، کارگردان: رضا عاطفی، تصویربردار: مهدی مولایی، دستیار تصویر: مصطفی مشتاقی، تیم نویسندگان: شبنم حسینی، رضا عاطفی، تدوین: الهام منوچهری، گرافیست: علی رحیمی، مجری: علی فرنودی.
«نماگرد» هر هفته جمعه ها ساعت 21:30 روی آنتن می رود و بازپخش آن شنبه ها ساعت 11:30 خواهد بود. اولین قسمت این مجموعه جمعه 21 خرداد پخش می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳