دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  Monday, 18 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۹۸۵۳
تاریخ انتشار : ۲۰ : ۱۰ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
 اسامی تعدادی از هنرمندان و چهره‌های حامی پویش رسانه‌ای «بدسرپرست تنهاتر است» منتشر شد.دیباچه- بدسرپرست اصل

دیباچه:

تاکنون هنرمندانی همچون نیوشا ضیغمی، کتایون ریاحی، مجید مظفری، هومن سیدی، بهاره رهنما، علیرضا خمسه، امیرحسین رستمی، اشکان خطیبی، پیمان قاسمخانی، شهرام حقیقت‌دوست، کوروش سلیمانی، نعیمه نظام‌دوست، مژده لواسانی و ... به پویش رسانه‌ای حمایت از کودکان بدسرپرست با عنوان «بدسرپرست تنهاتر است» پیوسته‌اند.

به گزارش دیباچه به نقل از مشاور رسانه‌ای پویش «بدسرپرست تنهاتر است»؛ در این حرکت خودجوش که به همت هفته‌نامه تهران شهر طراحی و اجرایی شده است، همزمان با سالروز شهادت امام علی (ع) به عنوان بزرگ حامی کودکان بدسرپرست در تاریخ نامه‌ای به مسئولان قوای سه‌گانه و نهادها و سازمان‌های مسئول و زی‌ربط برای حمایت از کودکان بدسرپرست از سوی چهره‌ها و شخصیت‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی منتشر خواهد شد.

گفتنی است در قانون مربوط به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست (مصوبه 10/07/1392 مجلس شورای اسلامی) قانون‌گذار، برای اولین بار به سرپرستی سپردن کودکان بدسرپرست را که دارای والدین فاقد صلاحیت هستند، تجویز نموده است. همچنین در آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان، ۱۱ ارگان موظف به پیگیری حقوق کودکان شده‌اند. اما به دلیل عدم نظارت مستمر و اصولی بسیاری از فرزندان توسط خانواده های گرفتار با مشکلات فقر، بی‌سوادی و انواع آسیب‌های اجتماعی مورد آزار و استثمار قرار می‌گیرند و فعالان اجتماعی یا هرگز از چنین مواردی مطلع نمی شوند یا با سخت گیری در احراز عدم صلاحیت والدین و سپردن این قبیل کودکان به خانواده های متقاضی فرزندخواندگی روبه‌رو هستند.

پیش از این فاطمه معتمد آریا، کیانوش عیاری، رویا تیموریان، مسعود رایگان، آزیتا حاجیان، حسین یاری، حبیب رضایی و جمعی دیگر از هنرمندان تئاتر، سینما و تلویزیون به پویش رسانه‌ای حمایت از کودکان بدسرپرست پیوستند.

همچنین علاقه‌مندان برای حمایت از کودکان بدسرپرست می‌توانند برای حمایت از کودکان بی‌پناه و پیگیری اخبار مربوط به این پویش، به کانال تلگرامی @badsarparast   بپیوندند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹