دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  Monday, 18 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۹۷۹۰
تاریخ انتشار : ۴۰ : ۰۸ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
فیلم کوتاه «مرد نمکی» به کارگردانی سیدسجاد موسوی، جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی «ویوا» - viva - بوسنی وهرزگوین را کسب کرد.دیباچه:

در آیین اختتامیه دومین دوره این فستیوال بین‌المللی که در شهر سارایوو برگزار شد، این جایزه در غیاب کارگردان به نماینده رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

فیلم کوتاه «مرد ‌نمکی» که تاکنون جوایز متعددی را از فستیوال‌های بین‌المللی در کشورهایی چون انگلیس، آمریکا، لهستان، ارمنستان و امارات کسب کرده است، داستان دکتر نابغه‌ای است که علیرغم دریافت جوایز مختلف از جشنواره‌ها با دختر شش ساله‌اش در معدن نمک کار می‌کند و این در حالیست که دعوت نامه‌های زیادی از کشورهای مختلف دریافت می‌کند اما به کشورش وفادار و به آینده امیدوار است.

دیباچه-مرد نمکی


در فستیوال بین‌المللی فیلم ویوا که از 12 تا 15 خرداد ماه برگزار شد، بیش ‌از هزار فیلم از کشورهای مختلف چون ایران، چین، آمریکا، عراق، فرانسه، اسپانیا، بوسنی، صربستان، کرواسی، لهستان و برزیل شرکت کردند و فیلم «مرد نمکی» به کارگردانی سیدسجاد موسوی ضمن راهیابی به بخش پایانی توانست بهترین جایزه این رویداد را از آن خود کند.

فیلم «ایران تور» ساخته بنیامین بلوچی دیگر نماینده ایران در این فستیوال بود که توانست به بخش پایانی فیلم های بخش توریستی راه یابد.

ایرنا نوشت: رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی وهرزگوین از حامیان این دوره جشنواره است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹