چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹  |  Wednesday, 20 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۹۷۱۸
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۳ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
دیباچه:

قسمت جدید مجموعه «دسترنج» شب گذشته به یک نقاش آوانگارد اختصاص داشت و این مجموعه امشب سراغ پدر جراحی اطفال ایران می رود.

دیباچه-دسترنج2

به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، بابک بهداد کارگردان مجموعه «دسترنج» درباره دو قسمت جدید این مجموعه توضیح داد: قسمتی که شب گذشته پخش شد، با نام «دلتنگيهاى نقاش خيابان کارگر» درباره داریوش حسینی یکی از نقاشان آوانگارد ایران است که 20 سال است نقاشی می کند.
وی افزود: او تجربه 15 سال استادی در دانشگاه دارد. هم اکنون گالری دارد و به جوانان علاقمند آموزش می دهد. تا به حال 80 تا نمایشگاه گروهی و انفرادی داشته و جوایز بین المللی کسب کرده است و من در این مستند به روزمرگی های او پرداخته ام؛ سبک کار و دنیای درونی اش. همچنین به پروژه او که بین مردم طراحی و نقاشی میکند پرداخته ام.
بهداد درباره قسمت جدید دیگر این مجموعه گفت: پروفسور محرابی پدر جراحی اطفال ایران با سابقه 50 سال فعالیت است. او با مرارتهای بسیار در ترکیه و آلمان تحصیل کرده است. رشته‌ فوق تخصصی جراحی کودکان برای نخستین بار به کوشش او در دانشگاه تهران با گشایش بخش جراحی کودکان در بیمارستان بهرامی و سپس در بیمارستان امیرکبیر،‌‌ آغاز به کار کرد.
این مستندساز یادآور شد: از آن زمان تاکنون،‌ شمار فراوانی از متخصصان جراحی عمومی در این دانشگاه برای جراحی کودکان تربیت شده‌اند که بسیاری از آنان به درجه‌ استادی،‌دانشیاری و استادیاری در دانشگاه‌های سراسر کشور به خدمت مشغول‌اند.
وی در پایان گفت: در این قسمت از مستند که سه شنبه 18 خرداد پخش می شود سعی کرده ام نگاهی متفاوت به زندگی او داشته باشم. او جان کودکان زیادی را نجات داده و پروژه های علمی بسیاری داشته است. همچنین ما تصاویری از او در روستای پدری اش واقع در طالقان را که در آنجا بزرگ شده، در این قسمت جای داده ایم.
پخش قسمتهای جدید «دسترنج» که از شب گذشته آغاز شده ، تا پنجشنبه 20 خرداد هر شب ساعت 22 ادامه دارد و بازپخش این مجموعه روز بعد ساعت 15:30 است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹