يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 03 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۹۰۳۰
تاریخ انتشار : ۴۵ : ۰۶ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۵
رضا مقصودی گفت: به طور جدی مشغول نگارش یک فیلمنامه با عنوان «مرحوم داماد» به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع‌نوری هستم که تا پایان هفته نگارش آن به پایان می‌رسد.دیباچه:

رضا مقصودی فیلمنامه‌نویس فیلم‌هایی سینمایی چون «من سالوادور نیستم» و «مهر مادری» درباره جدید‌ترین فیلمنامه خود که در حال نگارش آن است، گفت: مشغول نوشتن و نگارش چند فیلمنامه هستم بر اساس شرایط و حس و حالی که به وجود می‌آید هر از گاهی هر کدام از این فیلمنامه‌ها را پیش می‌برم. به قول معروف می‌گویند آرایشگر‌ها که بیکار می‌شوند سر خودشان را می‌تراشند من هم در این شرایط به آثاری که شخصاً‌ مشغول نوشتن‌شان هستم، می‌پردازم؛ البته در این شرایط مطالعه کردن یکی از ارکان‌ اصلی است که به آن توجه دارم.

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: اما به طور جدی مشغول نگارش یک فیلمنامه با  عنوان «مرحوم داماد» به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع‌نوری و کارگردانی عباس احمدی‌مطلق هستم. این فیلمنامه به تازگی پروانه ساخت خود را دریافت کرده است و نگارش آن به آخرین مراحل خود رسیده است تا پایان هفته فیلمنامه «مرحوم داماد» تکمیل خواهد شد.

دیباچه-رضا مقصودی


نویسنده فیلمنامه «لیلی با من است»، گفت: عوامل سازنده فیلم بر اساس سیناپس فیلمنامه که خلاصه‌ای از آن است، وارد پیش‌تولید شدند. فیلمنامه «مرحوم داماد» کمدی موقعیت است که در واقع در آن مخاطب شاهد جابه‌جایی آدم‌ها و قرار گرفتن آنها در شرایط و موقعیت‌های جدید است. در واقع این موقعیت‌ها برای کاراکترهای فیلمنامه غیر متعارف است. اساساً کمدی در چنین شرایطی شکل می‌گیرد و وقتی افراد در موقعیت‌ها و شرایطی قرار می‌گیرند که بر خلاف شخصیت و خلق و خوی آنها است کمدی نیز شکل می‌گیرد. اگر نگاهی به بخشی از فیلمنامه‌هایم بیندازید شاهد این نکته خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: سؤال خوبی است که همواره باید در اینگونه آثار از خودمان بپرسیم که یک فرد در موقعیت‌های مختلف از خود چه عکس‌العمل‌هایی را نشان می‌دهد.این خود می‌تواند برای نگارش یک فیلمنامه کمدی یک کمک باشد.

فارس نوشت: مقصودی درباره بازیگران این فیلمنامه گفت: در این اثر شاهد شخصیت‌های متعددی هستیم که برای هر کدامشان اتفاقاتی می‌افتد و مخاطب در اینجا شاهد یک داستان شهری است و بر اساس آنچه که در فیلمنامه مشخص شده لوکیشن‌ها نیز در تهران قرار دارد. مناسبات شهری و اجتماعی در این اثر مورد توجه است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲