يکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 25 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۸۶۴۳
تاریخ انتشار : ۲۴ : ۰۸ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۵
شبکه افق به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد، مجموعه ای از برنامه های ترکیبی و مستند را برای پخش طی روزهای 14 و 15 خرداد آماده کرده است.دیباچه:

این شبکه در راستای ترویج گفتمان امام و انقلاب، ویژه برنامه هایی شامل مجموعه های ترکیبی و مستند برای پخش طی این ایام در نظر گرفته است.

خاطرات روزهای داغ مستندی با حضور ابوالفضل فتحی یکی از نزدیکان و خادمان بیت امام خمینی(ره) است، او در سال 1324 در قم به دنیا آمده و در نوجوانی، همکلاسی و دوست حاج احمد ، فرزند امام راحل بوده است.

دیباچه-شبکه افق


او از نوجوانی به منزل امام در قم رفت و آمد داشته است و در جریان بسیاری از اتفاقات آن دوره قرار دارد؛ حرفه خانوادگی و تخصص او عکاسی است و تصاویر زیادی از امام راحل و حوادث دوران انقلاب توسط ابوالفضل فتحی به ثبت رسیده است. مستند «خاطرات روزهای داغ» کاری از عباس صالح مدرسه ای، روایت زندگی او در بیت امام راحل از زبان خود اوست و قرار است پنجشنبه 13 خرداد ساعت 17.30 از شبکه افق پخش شود.

میراث عنوان برنامه ای ترکیبی و دو قسمتی است که ویژه سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد و با موضوع تحریف شخصیت و کلام امام(ره)، 13 و 14 خرداد ساعت 22.30 به روی آنتن شبکه افق می رود و اجرای آن بر عهده بیژن نوباوه است.

جواد منصوری فرمانده اسبق سپاه پاسداران، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان و یعقوب توکلی از جمله کارشناسانی هستند که حضور آنها در این برنامه قطعی شده است ؛ عمده گفت وگوها در این برنامه پیرامون شخصیت امام راحل، رویدادهای پیش و پس از انقلاب و مباحثی پیرامون تحریف کلام و اندیشه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی خواهند بود و در میان برنامه هم تصاویر و فیلم های مستند مرتبط با رویدادهای مورد اشاره به نمایش در می آید.

مستند امام ما نیز روز جمعه 14 خرداد ساعت 19 به روی آنتن شبکه افق می رود و علاوه بر این، مستند فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت با موضوع رحلت بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، هم ساعت 19.30 پنجشنبه پخش خواهد شد.

قصه های انقلاب عنوان مجموعه ای مستند با استفاده از تکنیک موشن گرافیک است که به حوادث و رویدادهای دوران مبارزات انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) می پردازد و جمعه 14 خرداد ساعت 21.30 از شبکه افق پخش می شود.

ایرنا نوشت: برنامه چوب خط این هفته نیز با موضوع اندیشه های اقتصادی امام خمینی(ره) چهارشنبه این هفته به روی آنتن می رود عدالت و استقلال اقتصادی به عنوان مهمترین مولفه های اقتصادی اندیشه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی در این برنامه مورد بررسی قرار می گیرند و در ادامه نمود عینی این دو شاخصه در ساختار اقتصادی ایران که در قالب برخی نهادهای تاسیس شده توسط امام راحل تبلور یافته معرفی می شوند.

این برنامه به صورت زنده ساعت 21.30 روز چهارشنبه از شبکه افق پخش می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار