سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹  |  Tuesday, 02 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۵۷۸
تاریخ انتشار : ۳۲ : ۱۰ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
با برگزاریی آیین پایانی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عصر امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمد باقر قالیباف شهردار تهران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در شهر آفتاب برگزار می‌شود.

دیباچه :

براساس این گزارش متولیان برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین الملی کتاب تهران ضمن بیان اینکه نمایشگاه تمدید نخواهد شد اعلام کردند با توجه به برنامه‌ریزی برای نمایشگاه کتاب و بروز مشکلاتی برای ناشران خارجی جهت بازگشت به کشورهای خود تمدید نمایشگاه آنها را با مشکلاتی مواجه خواهد ساخت از این رو روز یکشنبه از ساعت 9 صبح ناشران می‌توانند پس از انجام امور اداری و مالی نسبت به خروج از نمایشگاه اقدام کنند.


بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» از 15 تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار شد. این در حالی است که در نمایشگاه امسال حدود 2400 ناشر داخلی و 300 ناشر خارجی در 2500 غرفه کتاب‌های‌شان را به علاقه‌مندان عرضه کردند. همچنین فدراسیون روسیه میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران بود.


دیباچه - نمایشگاه کتاب


این گزارش اضافه می‌کند قرار است امروز تفاهنامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری به امضا برسد مفاد این تفاهمنامه و زمان بندی حضور وزارت ارشاد در شهر‌ آفتاب و اینکه این نمایشگاه 10 یا 5ساله به شکل رایگان در اختیار وزارت ارشاد خواهد بود در این تفاهمنامه قید خواهد شد.


بر اساس این گزارش تا شب گذشته حدود یک میلیون و 450 هزار تراکنش در نمایشگاه انجام شده است.


در نمایشگاه امسال حضور شاعران و کتاب‌های شعر پر رنگ‌تر از موضوعات دیگر تعریف شده بود و مخاطبان نیز با توجه به گفته ناشران از این کتابها استقبال بیشتری کردند.


امروز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا ساعت 20 به فعالیت عادی خود ادامه میدهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹