پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹  |  Thursday, 25 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۴۹۸
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۰۷ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

هفته فيلم ايران با استقبال چشمگير دانشگاهيان و دوستداران سينماي ايران عصر دوشنبه در دانشگاه آيدين استانبول آغاز به كار كرد.
دیباچه :

دانشجويان و دوستداران سينماي ايران در اولين روز از هفته فيلم ايران ، فيلم سينمايي « استرداد » را با حضور «حميد فرخ نژاد» بازيگر اين فيلم به تماشا نشستند كه در پايان نمايش فيلم، علاقه وافر خود به سينماي ايران را ابراز داشتند.
ایرنا نوشت هفته فيلم ايران به همت رايزني فرهنگي سركنسولگري ايران در استانبول و با همكاري دانشگاه «آيدين»برگزار مي شود و قرار است در روزهاي آتي نيز فيلمهاي خاك و مرجان، عذاب، حوض نقاشي، يك حبه قند، خسته نباشيد، روي ماه را ببوس و تابستان طولاني به نمايش گذاشته شود.

دیباچه - هفته فیلم ایران
خانم «يادگار ازميرلي» رئيس دانشگاه آيدين در سخنراني خود در افتتاح اين مراسم از سينماي ايران به عنوان مدرسه درستي و صميميت ياد كرد و گفت : هنر سينماي ايران با بودجه كم توانسته است در مقابل سينماي هاليوود با بودجه ميليونها دلاري آن چنان قامتي از خود نشان دهد كه تبديل به يكي از بهترين نمونه هاي سينماي جهان شود.
وي سينماي ايران را سينماي مقاومت و آثار سينمايي ايران را «شعرگونه » ارزيابي كرد.
محسن مرتضايي فر سركنسول جمهوري اسلامي ايران در استانبول نيز طي سخناني با تاكيد به تاريخ و فرهنگ مشترك ايران و تركيه گفت: همكاريهاي فرهنگي دو كشور بايد همسو با مناسبات سياسي و اقتصادي سير صعودي داشته باشد.
وي برگزاري نمايشگاههاي مشترك ، برگزاري روزهاي سينما و تهيه فيلمهاي مشترك را يكي از روشها براي توسعه مناسبات فرهنگي توصيف كرد.
در جريان برگزاري هفته فيلم ايران، دانشگاه آيدين استانبول به پاس زحمات «عبدالرضا راشد» رايزن فرهنگي كنسولگري ايران در استانبول دربرگزاري اين هفته فيلم لوح تقديري تقديم وي كرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹