يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹  |  Sunday, 28 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۴۱۴
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۰۷ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
رییس خانه‌ی مطبوعات کشور تقویت فضای رسانه‌ای کشور و هم‌اندیشی برای حل مشکلات روزنامه‌نگاران را از نتایج مهم جشنواره‌ی فرامرزی مطبوعات در ایلام دانست.

دیباچه :

دکتر «مصطفی کواکبیان» در دیدار با اعضای خانه مطبوعات استان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره فرامرزی مطبوعات در ایلام اظهار کرد: چنین جشنواره‌هایی موجب تقویت فضای رسانه‌ای کشور می‌شود.

وی ادامه داد: اهالی مطبوعات در سراسر کشور از گرفتاری‌های مالی رنج می‌برند و همین امر بر کمیت و کیفیت کار این صنف تأثیر گذاشته که امیدواریم یکی از نتایج چنین جشنواره‌هایی هم‌اندیشی برای رفع این مشکل اساسی باشد.

دیباچه - رئیس خانه مطبوعات کشور

ایسنا نوشت رییس خانه مطبوعات کشور با تأکید بر اهمیت محورهای جشنواره گفت: موضوعات جشنواره از یک‌طرف هم گویای ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی مهم منطقه است و از طرفی دیگر هم بر دردهای منطقه مانند تروریسم و ریزگردها انگشت گذاشته که امیدواریم این مسائل طرح و راهکارهای اهل علم نیز فراروی مسئولان قرار گیرد.

کواکبیان با مثبت ارزیابی کردن برنامه‌های این جشنواره‌ی سه‌روزه تصریح کرد: برگزاری پنل‌ها با حضور اساتید و اهل فن می‌تواند روزنامه‌نگاران را در خلق دغدغه‌های جدید برای جامعه که اساس کار روزنامه‌نگاری است کمک کند.

جشنواره فرامرزی مطبوعات روزهای 27، 28 و 29 اردیبهشت با حضور استان‌های جدار مرزی ایران و عراق در ایلام برگزار می‌شود.

مرز مشترک، چالش‌ها، تهدیدها و فرصت‌های پیش رو، راه‌ها و موانع توسعه و امنیت پایدار منطقه، راه‌های تقویت همگرایی استان‌های منطقه و گسترش بیش از پیش مبادلات بر پایه اشتراکات تاریخی، فرهنگی و مدنی، راه‌ها و موانع توسعه اقتصادی منطقه با عطف توجه به فرصت‌ها و تهدیدهای مرز مشترک و ظرفیت مناطق آزاد تجاری، مسئله تروریسم در منطقه، عوامل، چالش‌ها، پیامدها و راه‌های مقابله با آن، خشونت و افراط‌گرایی در منطقه، عوامل، چالش‌ها و راهکارها و مسئله محیط‌زیست و بحران‌های پیش رو (آب، جنگل‌ها، ریزگردها) عوامل، چالش‌ها و راهکارها از جمله محورهای این جشنواره است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹