شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹  |  Saturday, 27 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۳۶۱
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۰۵ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
مهرداد غفارزاده که فیلمنامه «روی خط صفر» را نوشته است، می گوید یک تهیه‌کننده از کره‌جنوبی آماده مشارکت در ساخت این اثر است.
 دیباچه :مهرداد غفارزاده، فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما درباره تازه‌ترین پروژه‌های کاری خود گفت: در سال گذشته که در جشنواره فیلم پوسان کره جنوبی با فیلم «دریا و ماهی پرنده» حضور داشتم، تهیه‌کننده‌ای کره‌ای از من طرحی برای تولید خواست که من «روی خط صفر» را به آنها پیشنهاد کردم.

وی افزود: «روی خط صفر» مورد توجه تهیه‌کننده کره‌ای قرار گرفت و بنا شد به صورت تولید مشترک جلوی دوربین برود. بر این اساس من طرح را برای حمایت به سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دادم. در زمستان سال گذشته ایرج تقی پور مسئول امور بین‌الملل سازمان سینمایی به من گفت که قرار است آیین‌نامه‌ای برای پروژه‌های تولید مشترک طراحی و به تصویب برسد، اما پس از گذشت این مدت هنوز هیچ خبری از این آیین‌نامه نیست.


مهر نوشت کارگردان فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» ادامه داد: لوکیشن اصلی «روی خط صفر» کشور اکوادور است، چراکه قصه این فیلمنامه روی خط استوا می‌گذرد. بخش‌هایی از داستان نیز در ایران و باقی در یک کشور ثالث که هر جایی می‌تواند باشد، اتفاق می‌افتد. اگر آقای حجت‌الله ایوبی و سازمان سینمایی تصمیم‌شان درباره تولید مشترک فیلم با دیگر کشورها جدی است، «روی خط صفر» می‌تواند یک پروژه مهم و خوب در این زمینه باشد.


دیباچه - روی خط صفر


کارگردان فیلم مستند «تا دورترین سرزمین» در پایان گفت: فیلمنامه «روی خط صفر» به طور کامل آماده و به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است. همچنین تهیه کننده کره‌ای نیز آمادگی خود را برای شروع پروژه به ما اعلام کرده، اما هنوز تهیه‌کننده ایرانی کار مشخص نیست. امیدوارم نظر سازمان سینمایی برای حمایت از این پروژه جلب شود.نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹