سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹  |  Tuesday, 02 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۳۵۶
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۰۷ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵
در سیزدهمین جشن بازیگر که روز شنبه 11 اردیبهشت ساعت 18:30 در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود ضمن برپایی مراسم تجلیل از چهار پیشکسوت کشور، برگزیدگان بازیگری تئاتر در سال 94 نیز معرفی خواهند شد.

دیباچه :

اسامی نامزدهای بهترین بازیگران زن و مرد تئاتر در یک سال گذشته، روز سه شنبه 7 اردیبهشت در کنفرانس خبری این جشن در محل خانه تئاتر اعلام خواهد شد.

همچنین چهار چهره پیشکسوت تئاتر کشور در مراسم جشن بازیگر که هر سال در ماه اردیبهشت توسط انجمن بازیگران خانه تئاتر برگزار می‌شود، مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومی انجمن بازیگران خانه تئاتر، در این جشن از اکبر زنجانپور و سیروس ابراهیم زاده به عنوان بازیگران پیشکسوت از تهران، ناصر جعفری از بازیگران پیشکسوت استان اردبیل و سارا توکلی از بندر عباس تجلیل خواهد شد.

دیباچه - جشن بازیگر

بر اساس این گزارش یک گروه انتخاب 17 نفره در طول یک سال گذشته تمام نمایش‌های اجرا شده در تالارهای حرفه‌ای شهر تهران را دیده‌اند و پنج چهره برجسته تئاتری براساس آثار منتخب برترین بازیگران سال را برگزیده‌اند. هیأت داوران نتایج آرای نهایی خود را در روز جشن بازیگر اعلام خواهندکرد.

فراهانی دبیر سیزدهمین جشن بازیگر است و کارگردانی این مراسم نیز به عهده هوشمند هنرکار خواهد بود. مهدی قلعه بازرس خانه تئاتر نیز سمت مدیر اجرایی سیزدهمین جشن بازیگر را به عهده دارد.

بنا بر این گزارش، در این جشن برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است که با حضور خانواده تئاتر کشور اجرا خواهد شد.

در مراسم سال گذشته که در تالار وحدت برگزار شد از پری امیر حمزه، علی رامز و پرویز شاهین‌خو، سه چهره پیشکسوت تئاتر کشور تقدیر شد و در بخش بهترین بازیگران زن، الهام کردا، هانا کامکار و ستاره اسکندری و در بخش بهترین بازیگران مرد پوریا رحیمی سام ، محمدعلی محمدی و علی سرابی برگزیده شدند.

همچنین فرزانه کابلی به عنوان برگزیده ویژه هیات داوران و نسیم افشارپور به عنوان برگزیده نسل جوان معرفی شدند.
برچسب ها: دیباچه ، جشن بازیگر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹