شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۲۹۳
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۰۷ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵
محمدرضا شریفی‌نیا از سختی ایفای نقش یک روحانی تا مشکل اصلی سینما گفت.دیباچه:

محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص پرداختن به نقش‌های روحانیون در فیلم‌ها با این نیت که به سمت شعارزدگی نرود، گفت: یکی از نقش‌های مهم در سینما و تلویزیون بازی در نقش‌ روحانی است؛ چون برای باورپذیری بیشتر و حساسیت آن نیاز به زبان، سواد و فرهنگ خاص خودش دارد. چنانچه اگر قرار باشد، بازیگری نقش شخصیتی در هر یک از کشورهای دنیا را ایفا کند، نیاز به فرهنگ و زبان آن کشور دارد. اگر غیر از این باشد، به ادا تبدیل می‌شود و از باورپذیری آن کاسته خواهد شد.

وی افزود: فرهنگ روحانی خاص است. پس وظیفه بازیگر در جهت ارائه آن بسیار سخت خواهد شد. چنانچه زمانی که کلمات شخصیت روحانی به صورت کلمه عربی بیرون می‌آید، مشخص می‌کند در این زمینه تا چه حد ممارست، تحقیق و تفحص داشته است.

دیباچه-محمدرضا شریفی نیا


وی ادامه داد: یک بازیگر خوب باید در بیان زبان دیگر کشورها و حتی لهجه‌های بومی دقت کافی را انجام دهد و قطعا برای رسیدن به آن نیاز به گذراندن مراحل سخت است.

این بازیگر اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از کسانی که نقش روحانی را بازی کردند، ممارست، تحقیق و کوشش زیادی برای رسیدن به آن در جهت باورپذیری بیشتر انجام ندادند. به این خاطر این نوع بازی به سمت شعازدگی می‌رود و مخاطب به خاطر نبود باورپذیری کافی، آن را پس می‌زند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شریفی‌نیا در ادامه صحبت‌های خود در خصوص ورود سرمایه‌گذارانی که سواد سینمایی کافی ندارند، به این عرصه عنوان کرد: چرخه سینما بدون سرمایه‌گذار نمی‌چرخد. بنابراین نیازش به شدت حس می‌شود اما تهیه‌کننده‌ای باید سر راه سرمایه‌گذار قرار بگیرد که که با تسلط کامل به کارش حق دخالت سرمایه‌گذار را در اندازه‌ای که در حد سینما نیست، ندهد.

بازیگر «رسوایی» اظهار داشت: متاسفانه مشکل اصلی سینما تهیه‌کننده خوب است، تهیه‌کننده‌ای که به همه اجزای سینما مسلط باشد. تمامی اجزا و ادبیات سینما را بداند و بشناسد و از مطالعه غافل نشود. از طرفی اداره کردن پروژه را بفهمد تا جایی که بتواند با مدیریت صحیح، از امکاناتی که سرمایه‌گذار می‌آورد در جهت تولید فیلم‌های متعدد و با کیفیت استفاده کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار