شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۲۴۱
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۰۸ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۵
مهدی سلطانی قرار است در جدیدترین اثری که حسین پاکدل به صحنه می‌برد، در نقش قوام السلطنه به ایفای نقش بپردازد.

دیباچه:

حسین پاکدل درباره جدیدترین فعالیت تئاتری خود در مقام نمایشنامه نویس و کارگردان در سال ۹۵ گفت: قصد دارم آذر و دی‌ماه سال جاری نمایش «قوام» را در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرم که این نمایش به سیر زندگی قوام السلطنه می‌پردازد.

دیباچه-مهدی سلطانی


وی درباره اینکه آیا این اثر نیز به لحاظ نگارش و فضای اجرا در راستای نمایش‌های گذشته او نظیر «حضرت والا» و «عشق و عالیجناب» است، توضیح داد: این اثر نیز در همان حال و هوا است. قوام شخصیتی بود که در دوره حکومت ۵ پادشاه حضور داشت و این نمایش به ۵ مقطع زندگی قوام می‌پردازد.

نویسنده و کارگردان نمایش «قوام» درباره گروه بازیگری این اثر نمایشی، یادآور شد: حضور مهدی سلطانی، مهدی پاکدل و عاطفه رضوی در این اثر قطعی است. البته اعضای گروه خودم که در کارهای پیشین با هم همکاری داشتیم، در این اثر نیز حضور خواهند داشت.

پاکدل در پایان گفت: با مهدی سلطانی از ۶ سال پیش برای ایفای نقش قوام صحبت کرده بودیم و قرار است که او این نقش را بازی کند.

مهر نوشت: مهدی سلطانی پیش از این نیز در نمایش‌های حسین پاکدل در نقش شخصیت‌های تاریخ معاصر ایران نظیر تیمورتاش به ایفای نقش پرداخته بود. وی پاییز و زمستان سال ۹۴ در نمایش «خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار از زندگی و قتل میرزاتقی‌خان فراهانی» به کارگردانی علی رفیعی در نقش امیرکبیر به صحنه رفت.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار