شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  Saturday, 25 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۱۶۱
تاریخ انتشار : ۱۲ : ۰۷ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۵
اولین ساخته بلند سینمایی «کاظم ملایی» با عنوان «کوپال» برای حضور در فستیوال‌های دنیا آماده نمایش می‌شود.

دیباچه:

سیامک کاشف آذر مجری طرح فیلم سینمایی «کوپال» درباره انگیزه حضور در کنار کاظم مولایی به عنوان مجری طرح گفت: کاظم ملایی یکی از هنرمندان خوب  شهرستان سبزوار است و  با ساخت فیلم‌های کوتاه ثابت کرد، فیلمساز خوبی است.  فیلمنامه را خواندم،  فیلمنامه سختی به لحاظ اجرا بود وامکانات و شرایطی نیاز داشت  که برای فراهم آوردن شرایط مناسب  از ایشان که خالق فیلمنامه هستند کمک گرفتیم ، امکانات کمی در اختیار داشتیم اما با این حال سعی کردیم  بهترین بازدهی را داشته باشیم.

دیباچه-کوپال


وی ادامه داد: مسایل کوچک در فیلمنامه پیچیده ارایه شده، همین مسایل کوچک پیچیده دغدغه های ما در فیلمنامه بود یکی از موارد این بود که از زوایه دید 4 دوبین مداربسته باید فیلمبرداری و کاراکتر دنبال می شد تا در پلی بک ها استفاده شود. به همین دلیل امکان  رج زدن بازی بازیگر را نداشتیم. به همین دلیل  سرویس دادن به عواملی که کار سختی دارند، کار راحتی نیست.  از سوی دیگر امکانات در شهرستان کم است و ما خارج از سبزوار هم کار می‌کردیم و برای کوچکترین نیاز باید به شهر می آمدیم.

کارگردان فیلم سینمایی «آوا» درباره محتوای فیلم و نام اثر توضیح داد: کوپال برگرفته از نام شخصیت قهرمان قصه است و فیلم کاملا با نامش همخوانی دارد. به عنوان فیلم اول تجربه سختی داشتیم اما کار خوبی خواهد شد. فیلم‌ با موضوع بقا است و قصه‌ای به روز دارد. امیدوارم فیلم خوبی شود.

مجری طرح «کوپال» درباره میزان استفاده از موسیقی با توجه به موضوع اثر گفت: فیلمنامه را آقای ملایی به گونه ای نوشته است که حتی میزان صداگذاری  و موسیقی فیلم به خواننده فیلمنامه القاء می شود . هم اینک ساخت موسیقی فیلم به بابک میرزاخانی سپرده شده است.

وی درباره طیف مخاطب فیلم گفت: فیلم  طیف مخاطب خاص را در برمی گیرد و برای فستیوالهای خارجی تلاش می کنیم که آماده و ارایه کنیم .

«کوپال» روایتگر داستان یک شکارچی است که در روز  آخر سال با یک چالش جدی در زندگی خود مواجه می شود.

فارس نوشت: لون هفتوان، نازنین فراهانی، پوریا رحیمی سام، حسین شمس آبادی، وهان سلیم زاده، مجتبی علیزاده، حسین غایبی، میترا آسیابی در این فیلم نقش  آفرینی می کنند.

تعدادی از عواملی که دراین فیلم همکاری دارندعبارتند از:

مجری طرح: سیامک کاشف آذر، مشاور هنری و طراح صحنه: محمد اکبری، مدیر فیلمبرداری: مجید گرجیان، طراح چهره پردازی: محمود دهقانی، مدیر صدابرداری: حامد صمدزاده، جلوه های تصویری و عنوان بندی: امیر مهران، مدیر تولید: میترا مهتریان، جانشین تولید: حسن شمس آبادی، طراح لباس: میترا آسیایی، منشی صحنه: صفورا برسان، دستیار  اول کارگردان و برنامه ریز: مهرنوش حسینی، مدیر تدارکات، امید دارینی، عکاس: علی دلک آبادی و ....
برچسب ها: دیباچه ، کوپال
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
«زهرا بهروز منش» بازیگر سریال «قبله عالم» در گفتگو با " دیباچه"

چرا باعث می‌شوید یک نفر اسم خود را از اثرش پاک کند ? | با اعمال سانسور، قسمت ۵ و ۶ «قبله عالم» کاملا در هم ادغام شده است!

۱۲:۲۶  -  ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار