پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰  |  Thursday, 23 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۷۱۱۷
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۰۷ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۵
عضو هیأت مؤسس آکادمی سمندریان اظهار کرد که چهارمین مراسم اهدای نشان این آکادمی همزمان با سالروز تولد زنده‌یاد حمید سمندریان در اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

دیباچه:

حمید لبخنده درباره جشن سالانه آکادمی سمندریان در سال جاری که سه دوره گذشته آن با اهدای نشان این آکادمی به برگزیدگان تئاتری برگزار شد گفت: ما از ۲ ماه قبل از تعطیلات نوروز ۹۵ جلساتی را برای چگونگی برگزاری چهارمین مراسم اهدای نشان آکادمی سمندریان برگزار کردیم و قرار شد که همچون ۳ دوره گذشته، این دوره نیز همزمان با زادروز زنده‌یاد سمندریان برگزار شود.

وی اظهار کرد: در این دوره خانم هما روستا در جمع ما نیست و امیدواریم که دوره چهارم هم با همان شکوهی که در زمان حضور خانم روستا برگزار می‌شد، برگزار شود و نشان آکادمی سمندریان به ۲ برگزیده دوره چهارم اهدا شود.

دیباچه-حمید سمندریان


عضو هیأت مؤسس آکادمی سمندریان درباره برگزیدگان دوره چهارم اهدای نشان آکادمی، گفت: هنوز به طور قطع ۲ برگزیده این دوره از نشان آکادمی سمندریان مشخص نشده ولی نظر کارشناسان و داوران آکادمی به سمت معرفی برگزیدگان از گرایش کارگردانی است.

لبخنده با بیان اینکه وصیت خانم روستا این بود که برای اشاعه متد آقای سمندریان، آکادمی و آموزشگاه سمندریان همچنان فعال باشند، یادآور شد: بعد از ایشان همچنان آموزشگاه سمندریان نیز پابرجاست و در آستانه ثبت‌نام ترم جدید هستیم و همزمان با زادروز آقای سمندریان، ترم جدید آموزشگاه نیز آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: شاگردان آقای سمندریان نظیر محمودرضا رحیمی، حسین کیانی، احمد ساعتچیان و محمدعلی سجادی که دیگر خودشان استادهای تئاتر و اشاعه دهنده متد او هستند از استادانی هستند که در ترم جدید آموزشگاه حضور دارند.

مهر نوشت: این هنرمند عرصه تئاتر و تلویزیون ضمن اظهار امیدواری از اینکه با فعالیت آکادمی و آموزشگاه سمندریان نام و هنر زنده‌یادان حمید سمندریان و هما روستا تداوم داشته باشد، تأکید کرد: آکادمی سمندریان به این نیت بنا شد که نام حمید سمندریان جاودان باشد و در تلاش برای ثبات بخشیدن به روند فعالیت آکادمی هستیم که به نتیجه رسیده و در جشن امسال آکادمی در خصوص آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «مسعود صابری» جراح مغز و اعصاب و خواننده موفق این روز‌های موسیقی ایران

توانایی در تلفیق معنادار موسیقی سنتی و پاپ، انقلابی بزرگ در عرصه موسیقی کشور است | « دکتر مسعود » بزودی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد

۱۳:۰۴  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «عباس غزالی» به بهانه ساخت فیلم جدید کوتاهش

"لبخند ماسک" نگاهی به قربانیان معضلات اجتماعی دارد | پلتفرم‌ها در ایران به لطف کرونا خیلی زود رونق گرفتند!

۱۰:۰۳  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
وقتی ایلیا منفرد دیگر به اوج خود برنگشت

آهنگ مشهور «گل ارکیده» چگونه ساخته شد؟

۱۸:۰۷  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
حامد تأملی طراح و تولیدکننده اسباب‌بازی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه بیان کرد:

شورای نظارت بر اسباب‌بازی باید به عنوان یک نهاد کاملا مستقل عمل کند | بازی و اسباب بازی مختص رده بندی سنی کودک و نوجوان نیست!

۱۵:۲۶  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
انتقاد‌های تند فیلمساز و منتقد جوان سینما در خصوص کیفیت آثار کمدی حال حاضر

بهارلو: فیلمِ وحشت می‌سازند، به جای ترساندن، مخاطب را به خنده می‌اندازد | آثاری نظیر «مردم معمولی»، «دراکولا» اثر فرهنگی نیستند!

۱۶:۴۳  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار