شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  Saturday, 25 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۶۸۵۳
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۰۶ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۵
نمایش «بینوایان» به کارگردانی سروش طاهری و برگرفته از رمان مطرح ویکتور هوگو نویسنده فقید فرانسوی در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.


طاهری درباره اجرای نمایش «بینوایان» در تماشاخانه ایرانشهر گفت: پیش از این و در اسفندماه سال ۹۴، نمایش «بینوایان» را با حضور خسرو شهراز، شیرین بینا، کوروش زارعی، مانلی حسین‌پور، پژمان جمشیدی و آزاده صمدی در شهر مشهد در قالب اجرای عمومی به صحنه بردیم. این نمایش طی ۱۷ اجرایی که داشت به فروش ۸۵ میلیون تومانی دست پیدا کرد و استقبال خوبی از سوی مردم و علاقه‌مندان به تئاتر در شهر مشهد از نمایش «بینوایان» شد.

دیباچه-بینوایان
این بازیگر و کارگردان جوان تئاتر ادامه داد: برای اجرای نمایش «بینوایان» در تماشاخانه ایرانشهر تقاضا داده بودیم و قرار شد این اثر را از ۲۶ فروردین‌ماه تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری در سالن ناظرزاده کرمانی مجموعه به صحنه ببریم.

وی درباره ترکیب جدید بازیگران گفت: نسبت به اجرا در شهر مشهد، تغییری در گروه بازیگری نمایش برای اجرا در تماشاخانه ایرانشهر رخ داده است. آزاده صمدی به دلیل حضور در پروژه تصویری نمی‌تواند همراه گروه باشد و از این رو کاندیداهایی را برای جایگزین کردن مدنظر داریم که البته هنوز به گزینه قطعی نرسیده‌ایم.

طاهری درباره نگاهی که به رمان «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو برای اجرای صحنه‌ای از این اثر شده، توضیح داد: نمایش ما برگرفته از رمان «بینوایان» است و همان حرفی را که ویکتور هوگو مدنظر دارد از زاویه دید دیگری بیان می‌کنیم. در نمایش «بینوایان» حرفی که ویکتور هوگو برای ژان والژان می‌زند، ما برای کوزت می‌زنیم. در نمایش ما همه شخصیت‌های برای خوشبختی کوزت تلاش می‌کنند ولی طمع کوزت به او آسیب می‌زند.

وی با بیان اینکه هدف‌مان به‌روزگردانی رمان «بینوایان» برای مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر در دوره معاصر بود، اظهار کرد: نمایش «بینوایان» را به شکل کاملا مدرن اجرا می‌کنیم و نگاه‌مان در کارگردانی این اثر جزء‌گرا یا مینی‌مالیستی است.

مهر نوشت: نمایشنامه «بینوایان» توسط کیوان صباغ و مهدی سین‌پور نوشته شده و قرار است هر روز ساعت ۱۹:۳۰ به صحنه رود.

برچسب ها: تئاتر ، دیباچه ، بینوایان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
«زهرا بهروز منش» بازیگر سریال «قبله عالم» در گفتگو با " دیباچه"

چرا باعث می‌شوید یک نفر اسم خود را از اثرش پاک کند ? | با اعمال سانسور، قسمت ۵ و ۶ «قبله عالم» کاملا در هم ادغام شده است!

۱۲:۲۶  -  ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار