شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  Saturday, 25 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۶۷۱۲
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۰۶ - ۰۳ فروردين ۱۳۹۵
پدر و دختر بازیگر از دغدغه ها، آرزوها و لحظات خود در عید نوروز گفتند.

دیباچه:
مجید مظفری بازیگر سینما و تئاتر در خصوص سال 94 و اتفاقات آن بیان کرد: سال خیلی خوبی بود، خصوصا که پس از سالها کار سینمایی خود را دوباره شروع کردم و با فیلم «کفش‌هایم کو؟» اثری از پوراحمد به سینما بازگشتم.


وی در این راستا افزود: سینمای ما دچار مسائلی شده بود که دور از ذهن و سینمای سالهای 60 بود و همین امر باعث دوری بنده بود که پس از 13 سال برگشتم.


وی درباره عید نوروز در دوران کودکی خود اظهار داشت: آن موقع دغدغه‌ها خیلی کمتر بود و مسئله اقتصادی به انسان‌ها فشار نمی‌آورد. یا به نوعی بهتر است بگویم زمان آزادتر بود و راحت‌تر می‌توانستیم به رستورانی برویم و چلوکبابی بخوریم و یا به قهوه خانه‌ای رفته و دیزی بخوریم البته شور و حال نوروز هنوز هم وجود دارد؛ اما خب زمان مدرسه 13 روز عید را کامل تعطیل بودیم و لباس نو خریدن رنگ و بوی دیگری داشت.


بازیگر فیلم «کفش‌هایم کو؟» در رابطه با جریمه‌های نوروزی ازسوی خانواده گفت: همیشه دقیقه‌های آخر تکالیفم را می‌نوشتم و اگر نمی‌نوشتیم ما را به نبردن مهمانی جریمه می‌کردند.


مظفری در خصوص بهترین عیدی که تا به حال گرفته عنوان کرد: از آنجایی که بچه شر و شیطونی بودم یک سال عید بلبرینگ عیدی گرفتم که با آن روروئک ساختم که به نظرم بهترین عیدی بوده که تا به حال گرفته‌ام.


وی در راستای خانه تکانی و چیدن سفره هفت سین اذعان کرد: در مورد خانه تکانی به دخترم «نیکی» کمک می‌کنم اما چیدن سفره هفت سین را به او محول می‌کنم؛ زیرا که از نظر سلیقه با سلیقه‌تر از من است.


بازیگر فیلم «انقلاب زیبا» درباره بهترین هدیه‌ای که در عرصه هنر می‌تواند بگیرد اظهار داشت: بهترین هدیه، گرفتن یک سناریو خوب از دست کارگردان‌های خوب کشورمان است.


وی درباره تعطیلات نوروزی بیان کرد: از آنجایی که بچه تهران هستم و ایام عید شهر خلوت و هوایش پاک می‌شود، ترجیح می‌دهم تا به مسافرت نروم و یا از هفته دوم از شهر خارج بشوم و برای مدت کوتاهی در سفر باشم.


مظفری در خصوص حضور خود در عرصه هنر سال 95 گفت: بنا به دلایلی سال جدید بیشتر در سینما حضور خواهم یافت و تا نیمه سال اول دو کار سینمایی را روی پرده سینما مخاطبان خواهند دید.


وی در پایان بیان کرد: آرزوی من برای مردم سلامتی آنها و خوشبختی تمام دختران ایرانی و دختر خودم «نیکی» و همچنین داشتن سالی خوب در کنار خانواده‌شان است.


4296507_500
در ادامه گفتگوی نوروزی ما را با نیکی مظفری می خوانید:


نیکی مظفری بازیگر تئاتر و سینما در خصوص سال 94 و اتفاقات آن بیان کرد: سال 94 سال خوبی برایم بود؛ زیرا که اولین فیلم سینمایی خود را بازی کردم که در جشنواره فیلم فجر امسال راه یافت. همچنین از طرفی دیگر پدرم (مجید مظفری)، بعد از 13 سال به سینما بازگشت و کار ایشان را روی پرده سینما در جشنواره دیدم.


وی افزود: زندگی خوبی و بدی‌های متعددی دارد و من همیشه سعی می‌کنم، بدی‌هارا دور بریزم و فراموش کنم.


مظفری درباره عید در دوران کودکی خود گفت: دوران کودکی دورانی است که نگرش آدم به زندگی و مسائلی که خوشحالش می‌کند متفاوت بوده، حتی همان خریدن لباس نویی که پدرو مادرها برایمان می‌خریدند با خوشحالی زیادی همراه بود اما با این اوصاف از لحظه‌ای که به یاد دارم تا الان سعی کرده‌ام از چیز‌هایی که داشته‌ام خوشحال باشم و خدا را شکر کنم.


وی در رابطه با عیدی گرفتن و حال و هوای آن اظهار داشت: با توجه به حال و هوایی که درخصوص عید نوروز همه خانواده‌های ایرانی دارند، ما هم از آنها جدا نیستیم. درباره عیدی گرفتن و عیدی دادن هم برایمان مسئله مالی و ارزش آن از بعد مالی مطرح نبوده و همیشه آن دورهم بودن کنار دوستان و اقوام خوشایند بوده. حتی ممکن است یک شاخه گل به یکدیگر به عنوان عیدی داده باشیم.


نیکی مظفری با اشاره به اینکه به نزدیک‌ترین شخصی که عیدی داده‌ام، پدرم بوده اظهار داشت: همیشه موقع سال تحویل هر ساعتی که بوده بیدار بودم و از خدا بهترین‌ها را چه برای خود و چه برای خانواده‌ام خواسته‌ام و به نزدیک‌ترین شخصی هم که عیدی داده‌ام پدرم بوده که همیشه در کنار هم بوده‌ایم.


وی در خصوص فعالیت خود در عرصه هنری اذعان کرد: همچنان به روند کاری خود ادامه خواهم داد و سعی می‌کنم یک جا ننشینم و بگویم به آنچه خواستم رسیده‌ام و دیگر تلاشی نکنم، بلکه همچنان به فعالیت‌های خود مثل کتاب خواندن، فیلم دیدن، کلاس‌های فن بیان ادامه خواهم داد.


مظفری درباره چیدن سفره هفت‌سین بیان کرد: قطعا نمی‌توانیم هیچ یک از اجزای هفت سین را حذف کنیم؛ زیرا که هر کدام نمادی از چیزی است و همیشه سعی کرده‌ام تا هر سال بهتر از سال قبل باشد اما بزرگترین دغدغه‌ام بابت ماهی‌هاست که بگیرم یا نه؛ چون مردن آنها ناراحتم می‌کند اما باز در سفره‌ام تنگ ماهی را می‌گذارم تا هفت سین خود را کامل کنم.


بازیگر فیلم سینمایی «نقطه کور»، در راستای تعطیلات نوروزی سال 95 مطرح کرد: بستگی به شرایط، خواندن کتاب را کنار نخواهم گذاشت و در حال حاضر هم هیچ برنامه‌ای برای سفر ندارم. در کل تعطیلات نوروزی را برای خود سخت نمی‌گیرم. حتی ممکن است صبح‌ها تا دیر وقت هم بخوابم.


وی در مورد موضوعی که سر سفره هفت سین ناراحتش می‌کند به باشگاه خبرنگاران گفت:اولین موضوعی که توی ذهنم می‌آید و ناراحتم می‌کند نبود مادرم است؛ اما همیشه سعی می‌کنم که به نداشته‌هایم فکر نکنم و با داشته‌هایم زندگی کنم و خدا را همیشه شاکر بوده‌ام.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
«زهرا بهروز منش» بازیگر سریال «قبله عالم» در گفتگو با " دیباچه"

چرا باعث می‌شوید یک نفر اسم خود را از اثرش پاک کند ? | با اعمال سانسور، قسمت ۵ و ۶ «قبله عالم» کاملا در هم ادغام شده است!

۱۲:۲۶  -  ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار