شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  Saturday, 25 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۹۴۶
تاریخ انتشار : ۲۴ : ۰۶ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۴

فرجی می گوید؛ برای سال آینده آیین‌نامه شورای صنفی نمایش تغییرات مثبتی خواهد داشت.


دیباچه:

غلامرضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) اعلام کرد؛ خبرهایی که درباره تحریم برخی فیلم‌ها توسط حوزه هنری منتشر شده؛ حاشیه‌سازی است و هیچ قطعی ندارد.

وی ادامه داد: هنوز اکران هیچ فیلمی قطعی نشده است و این اخبار فقط پیش داوری است. قطعا در زمانی که اکران فیلم‌ها قطعی شد؛ می‌توان درباره نحوه اکران یا عدم اکران یک فیلم تصمیم گرفت.

دیباچه-سینما


سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره آخرین وضعیت اکران نوروز ۹۵ گفت: ۱۴ فیلم به نام‌های «چاقی»، «خشم و هیاهو»، «سایه‌های موازی»، «عشق و شانس»، «کفش‌هایم کو؟»، «هفت ماهگی» ، «مرگ ماهی» ،«آبنبات چوبی»، «آوازهای سرزمین من»، «ابد و یک‌روز»، «بادیگارد»، «پنجاه کیلو آلبالو» و «جنجال در عروسی» تقاضای اکران نوروزی کرده‌اند که از این ۱۴ عنوان فیلم، فیلم «من سالواردو نیستم» درحال اکران است و از میان سایر فیلم‌ها ۵ فیلم دیگر برای نوروز انتخاب می‌شوند که اسامی آنها تا هفته آینده اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: باید ۵ سرگروه سینمایی دیگر از میان فیلم‌های موجود، فیلم‌های خود را انتخاب کنند و با تهیه‌کننده به توافق برسند.

ایلنا نوشت: سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره تغییرات آیین‌نامه اکران سال ۹۵ گفت: سقف اکران فیلم‌ها توسط دفا‌تر که تا پیش از این ۸ فیلم بود؛ برداشته شده و دفا‌تر می‌توانند هر تعداد فیلم که دوست دارند؛ اکران کنند. همچنین زمان اکران فیلم‌ها در ۶ماهه اول سال هفت هفته است و در ۶ماهه دوم سال هفت هفته الی ۱۰ هفته با محاسبه کف فروش است. گروه‌های آزاد نیز هر ۶ ماه یک فیلم می‌توانند اکران کنند.

وی درباره آخرین وضعیت نمایش گروه کودک گفت: منتظر تصمیمات بنیاد سینمایی فارابی هستیم و قرار شده کارگروه کودک بنیاد سینمایی فارابی لیست نهایی و تصمیمات خود را به شورا اعلام کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
«زهرا بهروز منش» بازیگر سریال «قبله عالم» در گفتگو با " دیباچه"

چرا باعث می‌شوید یک نفر اسم خود را از اثرش پاک کند ? | با اعمال سانسور، قسمت ۵ و ۶ «قبله عالم» کاملا در هم ادغام شده است!

۱۲:۲۶  -  ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار