شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹  |  Saturday, 27 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۸۸۵
تاریخ انتشار : ۰۰ : ۰۹ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۴

آنونس آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» با صدای شهرام ناظری شوالیه آواز ایران و آهنگسازی فرید الهامی رونمایی شد.

دیباچه:

آنونس آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» با صدای شهرام ناظری شوالیه آواز ایران، به آهنگسازی فرید الهامی و براساس اشعار حکیم ابوالقاسم فردوسی ساخته و منتشر شده است.

آنونس این آلبوم با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «فردوسی» و با هدف آشنایی مخاطبان با آخرین اثر شهرام ناظری تنها حماسه‌خوان موسیقی ایران ساخته شده است.

دیباچه-شهرام ناظری


موضوع آلبوم «درفش کاویانی» در مورد یکی از داستان‌های شاهنامه فردوسی است که از ابتدا تا انتهای داستان، روایت‌گونه ارائه می‌شود و در واقع این، یک باب جدید در موسیقی روایی ایران است که فعالیتی در این زمینه انجام نشده است. در آلبوم تصویری «درفش کاویانی» از نریشن، نقالی، انیمیشن، نقاشی و ... استفاده شده که اهورا ذوالنور کارگردان آن را برعهده داشته است.

پروژه شاهنامه فردوسی اثری است که فرید الهامی به همراه گروه موسیقی «فردوسی» و همچنین با گروهی از شاهنامه پژو‌هان و تعدادی از صاحب‌نظران که در حوزه ادبیات نمایشی و در بخش نقالی و نیز در حوزه سینما فعال هستند، نزدیک به یک دهه است که بر روی آن مشغول به فعالیت است.

آنا نوشت: آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» هم اکنون در مراحل فنی و زیر چاپ قرار دارد و به تهیه‌کنندگی صدرالدین حسین‌خانی توسط مؤسسه «نغمه سرای روژین» اواسط اسفند ماه جاری توسط پخش «هنر شهر» منتشر می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی، شعر و ادبیات در سراسر کشور قرار خواهد گرفت

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹