چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹  |  Wednesday, 24 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۵۹۹
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۲ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۴
کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول الله (ص)» به عنوان رئیس هیئت داوران دهمین جشنواره فیلم100 معرفی شد.دیباچه:

مجید مجیدی اولین کارگردان ایرانی نامزد دریافت اسکار به عنوان رئیس هیئت داوران دهمین جشنواره فیلم 100 معرفی شد.

دیباچه-مجید مجیدی


داوری این جشنواره نیز توسط رسول صدرعاملی، محمدرضا جعفری جلوه، بهرام عظیمی، مهرداد غفارزاده و هادی مقدم دوست انجام می شود.

در کارنامه مجیدی سوابق بسیاری در زمینه کارگردانی، فیلم نامه نویسی و بازیگری به چشم می خورد؛ ولی از جمله مهم ترین آن ها می توان به: نامزد شدن در اسکار برای فیلم «بچه های آسمان»، نامزد جایزه طلایی ستلایت برای فیلم «باران»، دریافت تقدیرنامه برای فیلم «پدر» از چهاردهمین جشنواره فیلم لندن، جایزه ویژه هیئت ملی بازبینی برای فیلم «آواز گنجشک ها» و نامزدی خرس طلایی جشنواره بین المللی فیلم برلین برای فیلم «آواز گنجشگ ها» و ... اشاره کرد.

فیلم سینمایی تاریخی «محمد رسول الله(ص)» آخرین فیلم بلند این هنرمند است که به داستان زندگی کودکی پیامبر اسلام در سده 6 هجری قمری می پردازد. در اولین قسمت از این سه گانه فیلم محمد رسول الله (ص)، به دوران جاهلیت و شرایط اجتماعی زمان تولد حضرت محمد(ص) اشاره می شود که تا 12 سالگی ایشان ادامه دارد.

ایرنا نوشت: جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای نیز در 4بخش اصلی(مسابقه ملی)، بخش سینمای اخلاق، بخش بین الملل و بخش چشم انداز 1404(مسابقه) از 14-12 اسفندماه 94 در تهران برگزار می شود.
برچسب ها: مجید مجیدی ، دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹