شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۶۵۹
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۲ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

توحید پور رستم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی در گفتگو با دیباچه با اشاره به نقش و جایگاه بسیج اساتید در دانشگاه‌های کشور ،اظهار کرد: همه اساتید می‌توانند در دانشگاه ها نقش موثر داشته باشند، اما بدیهی است که بسیج اساتید می‌توانند نقش پررنگ‌تری داشته باشند؛ به این دلیل که علاوه بر دروس تخصصی که برای دانشجوها تدریس می‌کنند در بحث جهاد تبیین که حضرت آقا فرمودند هم می‌توانند گام های موثری بردارند.

شعارمان این است که هم اساتید بسیجی و هم دانشجویان بسیجی جزو اساتید و دانشجویان برتر باشند

وی در پاسخ به این سوال که بسیج اساتید چقدر توانسته در حمایت از نخبگان ما موفق عمل کند،گفت: شعاری که ما در دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی داریم این است که هم اساتید بسیجی و هم دانشجویان بسیجی جزو اساتید و دانشجویان برتر باشند به خاطر اینکه علاوه بر تعهدی که دارند تخصصشان هم تثبیت شده باشند،بنابراین این دو می‌توانند مکمل همدیگر باشند .
پور رستم گفت: دانشجویانی که از نظر علمی قوی هستند، اگر از نظر جهاد تبیین و مسائل اسلامی هم قوی باشند می‌توانند در پیشرفت و پیشبرد اهداف نظام عالی انقلاب اسلامی موثر باشند.
این مسئول آموزشی ادامه داد: یکی از کارهایی که ما در واحد تهران مرکزی داریم برنامه ای تحت عنوان جمعه های سوهانک است که برای اساتید بوده و با خانواده‌هایشان حضور پیدا می‌کنند و دوره‌هایی تحت عنوان توان افزایی همراه با خانواده‌ دارند و این ارتباط تنگاتنگ بین اساتید اتفاق می‌افتد.
وی افزود: یک برنامه‌ای هم داریم تحت عنوان پنجشنبه‌های صبحانه که آن هم به شامل دانشگاه میشه و دانشجوها در این گردهمایی ها با بحث‌های فرهنگی و هنری و ورزشی شرکت می‌کنند،این پیونده برقرار شده و اثرات خوبی را در این خصوص شاهد هستیم.

گفتگو از: نسرین هاشمی 

انتهای پیام /

برچسب ها: بسیج اساتید
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار