يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳  |  Sunday, 21 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۶۴۶
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۵ - ۰۲ تير ۱۴۰۳

مهدی مقدم، معاون فرهنگی هنری ستاد کانون‌های مساجد کشور در گفتگو با دیباچه، طرح ملی «مسجد، کانون نشاط» را در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان مسجدی با تمرکز بر  افزایش کیفیت فعالیت کانون‌های مساجد سراسر کشور در طول تابستان عنوان کرد و گفت: آیین افتتاحیه ملی اوقات فراغت با عنوان «مسجد، کانون نشاط» به میزبانی استان البرز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسجد جامع رجایی شهر کرج برگزار شد.

طرح ملی «مسجد، کانون نشاط» در راستای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان افتتاح شد/ تابستانی به یادماندنی برای کودکان مسجد حاصل می‌شود

معاون فرهنگی هنری ستاد کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه در این طرح کانون‌های فرهنگی و هنری با رویکرد تربیتی سطح‌بندی شده است و به صورت تخصصی مورد حمایت قرار خواهند گرفت، افزود: کانون‌های مجری طرح باید با توجه به نیاز مخاطبان و ظرفیت‌های کانون، برنامه‌ریزی‌های بومی خود را با رعایت محورهای‌های طرح انجام دهند. برنامه‌هایی جذاب و متنوع ویژه کودکان و نوجوانان قرار دهد که متناسب با نیاز‌های اصلی مخاطبان باشد.

مقدم گفت: این طرح از اوایل تیرماه آغاز و تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۳ ادامه دارد. مسئولان کانون‌ها بعد از برنامه‌ریزی نهایی، این برنامه‌ها را در سامانه بچه‌های مسجد در قسمت برنامه‌های تابستانی کانون نشاط ثبت کنند و با پایان طرح، گزارش این برنامه‌ها را در سامانه بچه‌های مسجد ثبت کنند. در پایان طرح هم با ارزیابی عملکرد کانون‌هایی که در فرایند اجرایی طرح شرکت داشتند، از ۱۸۰ کانون برتر به طور ویژه تقدیر به عمل خواهد.

معاون فرهنگی هنری ستاد کانون‌های مساجد کشور تصریح کرد: پویش‌های تکمیلی در کنار این برنامه‌ها در نظر گرفته شده است که در ارزیابی نهایی امتیاز ویژه دارند. کانون‌هایی که در این طرح مشارکت دارند از مزایا و خدمات ویژه بهره‌مند می‌شوند. دریافت خدمات تخصصی مرتبط با حوزه کودک و نوجوان، بیمه اردویی با تخفیف ۷۰ درصد، خدمات اردوگاهی در شهر‌های اصفهان، مشهد از جمله این خدمات است.

مقدم با تاکید بر اینکه مدیران کانون‌ها برنامه‌های کانون مسجد خود را از طریق سامانه بچه‌های مسجد به صورت عمومی منتشر کنند، گفت: تسهیل ارتباط مساجد با مدارس از طریق صدور معرفی‌نامه توسط ستاد‌های استانی از دیگر خدمات ستاد در این طرح است. تلاش‌های فراوانی توسط مدیران و مربیان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور صورت گرفته است تا تابستانی پر از نشاط و به یادماندنی برای کودکان و نوجوانان مسجدی حاصل شود.

گفتگو از: معصومه شمسینی غیاثوند

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار