يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳  |  Sunday, 21 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۶۴۵
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۱۹ - ۰۱ تير ۱۴۰۳

محمدجواد عامری در گفتگوی اختصاصی با دیباچه با اشاره به انتخابات پیش رو و با بیان اینکه آیت الله شهید رئیسی به ۲ شکل مستقیم و غیر مستقیم به دانشگاه ها کمک بسیار خوبی کردند،گفت: کمک غیرمستقیم شهید رئیسی این بود که کشور را از این وضعیتی که بسیاری از صنعت ها در حال تعطیل شدن بودند،نجات داده و به رشد صنایع کمک کردند.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: رئیس جمهور شهید به فعال شدن کارخانه ها کمک کردند و عملا بازار کار خوبی ایجاد کردند،یعنی هم برای فارغ التحصیلان شغل ایجاد شد و هم درآمد کل کشور افزایش پیدا کرد.

دانشگاه‌ها با کمک مستقیم شهید رئیسی، از یک بودجه پژوهشی بالا استفاده کردند تا مشکلات پژوهشی و اجرایی را حل کنند

وی با اشاره به این مطلب که فروش نفت و اقدامات شهید رئیسی در حوزه سلامت از نوع کمک های غیرمستقیم به دانشگاه ها بود،گفت: در کمک مستقیم رییس جمهور به دانشگاه ها اگر توجه کنیم کارهای خیلی عالی و جدید صورت گرفت؛ یعنی علاوه بر کارهای روتین معمول که معمولا سعی کردند بودجه هایی برای پژوهش بگذارند، بحث های اعتباری مالیاتی که در نظر گرفتند باعث می‌شد دانشگاه ها بتوانند از یک بودجه پژوهشی بالا استفاده کرده تا مشکلات پژوهشی و اجرایی را حل کنند.
عامری با ذکر این مطلب که رییس جمهور شهید برای اساتید جوان، بودجه های خاصی را اختصاص دادند،عنوان کرد: آیت الله رئیسی در این مدت سعی کردند موانع رشد دانشگاه را برطرف کنند و در این خصوص در مراحل مختلف بحث حقوق اساتید و هیئت علمی کارکنان را بهتر کردند.
وی خاطرنشان کرد: رییس جمهور فقید شهید، فهم خوبی از دانشگاه ها داشتند و هیئت علمی و اساتید را درک می کردند و این کمک کرده بود که بتوانند در این جهت گام بردارند و تا حد بسیار خوبی بتوانند مشکلات مربوط به دانشگاه را برطرف کنند.

گفتگو از : نسرین هاشمی

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار