جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲  |  Friday, 01 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۴۰۰
تاریخ انتشار : ۵۲ : ۱۳ - ۱۰ دی ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با "الهام ابراهیمی " تهیه کننده انیمیشن « جوانمردان »

دیباچه -زهرا فرود : مجموعه "جوانمردان" کاری از گروه کودک و نوجوان مرکز پویانمایی صباست که به تهیه کنندگی" الهام ابراهیمی"به تولید رسیده است؛  این مجموعه با دستمایه قرار دادن حمله مغول به این آب و خاک، سعی دارد تا دلاورمردی های مردمان ایران زمین را در مبارزه با مغولان ترسیم و مصور سازی نماید و به این موضوع بپردازد که قهرمان صرفا در جهانی تحت عنوان رئالیسم جادویی توام با انجام کارهای غیرممکن به محبوبیت نمی رسد، بلکه قهرمان حقیقی که محبوب همه خواهد بود کسی است که با توان و قدرت حقیقی خود در مقابل دشمن حقیقی و واقعی به پا خیزد.

« جوانمردان » ترسیمی از حمله مغول به ایران است!

"الهام ابراهیمی " تهیه کننده مجموعه جوانمردان درباره شکل گیری ایده اصلی این مجموعه گفت : از آنجا که  بشر در هر دوره ی تاریخی و در هر جغرافیایی با قهرمان ها و الگوهایش زندگی می کند و بنای پردازش شخصیت و ارزش های انسانی را با سنگ محک قراردادن عملکرد شخصیت‌هایی که از جان و مال خود گذشته و در مقابل ظالمان خودکامه ایستاده اند، بررسی و معیارسنجی می نماید، برآن شدیم تا اثری را تولید کنیم که بواسطه آن بتوانیم شخصیت‌های شاخص ،قهرمان و جوانمردی که صد البته در دین و آیین و مسلک و فرهنگ ما کم نیستند و آوازه قهرمانی آنها از بستر تاریخ به گستره ی جهان رسیده را ضمن معرفی به مخاطب بویژه نسل امروز مورد تقدیر و تجلیل قرار دهیم.

او در پاسخ به این‌ سوال که تولید این مجموعه مسیر قهرمان پردازی را طی خواهد کرد یا با نگاه روایی از عملکرد و زندگی این دلاور مردان به تولید خواهید رسید؟افزود: نیاز نوجوان سردرگمِ امروز، چیزی نیست جز داشتن قهرمان هایی که بتواند با همذات پنداری با آنها مسیری مشخص و هدفمند را برای خود ترسیم کند؛ از این رو تیم تولید و نویسندگی " جوانمردان" به نوبه خود با تمام بضاعت پای کار ایستاده تا بتوانیم ذهن بیننده و مخاطب هدف را بر این موضوع متمرکز کنیم که قهرمان صرفادر جهانی تحت عنوان رئالیسم جادویی توام با انجام کارهای غیرممکن نیست که به محبوبیت می رسد، بلکه قهرمان کسی است که از بطن مردم برخاسته و در دنیایی حقیقی با دشمنی حقیقی و توان و قدرتی واقعی مواجه شده و خود را محک می زند.

او گفت: شرح دلاوریهای شخصیت شهاب الدین وهمراهان او همچون کاراکترهای سینا، برزین، سارا، مراد، حکیم، برزو، امید و ...که رهبر عیاران زمان خود بوده و به ترویج سلحشوری در نوجوانان ایران زمین می پردازند، از جمله شخصیت‌های شاخصی هستند که در جوانمردان به آنها پرداخته خواهد شد. 

« ابراهیمی » پیرامون چالشهای سخت افزاری و نرم افزاری پردازش شخصیت‌های تاریخی این مجموعه بیان کرد: به دلیل تاریخی بودن و اهمیت روایی داستان، در راستای پردازش شخصیت‌ها و قصه با تیم حرفه‌ای و با تجربه ایی به تحقیق بررسی پرداختیم و زمان بسیاری رابرای پیش تولید صرف کردیم و در نهایت با استفاده از نرم افزارهای متعدد در پایپ پالن تولید کار را آغاز کرده و با بهره گیری از پلاگین های مربوطه در جهت تسهیل کار ،پیش رفتیم.

این تهیه کننده اظهارداشت: مجموعه جوانمردان در ۱۰۴ قسمت ۲۰ دقیقه ای با فرمتfull HD تولید شده و به دلیل جذابیت هایی که داستان این مجموعه از آن بهره‌مند است، این پتانسیل را در بطن خود دارد که در فصل های متمادی تولید گردد.

« جوانمردان » ترسیمی از حمله مغول به ایران است!

او تصریح کرد: در این مجموعه علاوه بر بستر تاریخی داستان که براساس وقایع حقیقی در دوره ی مغول و مشخصا عصر ایلخانان روایت می شود، چهارچوب و پیرنگ اصلی قصه در کنار توجه به عصرمورد نظر و دلاورمردی های جلال الدین و گروه جوانمردان به داستان هایی می پردازد که مستندات تاریخی دارد اما بعضا گروه تولید این مجموعه برای جذاب‌تر شدن اثر ،با شاخ و برگ دادن و پرورش بخش داستانی در برخی فضا های کار، مسیر تولید را طی کردند؛ ضمن این که شاید بعضی اتفاقات و داستان های این مجموعه آنگونه که که خواهید دید عین به عین اتفاق نیفتاده باشد و سند تاریخی نداشته باشد، اما ظلم و جور حاکم بر مردم این دوره حاکی از آن است که این اتفاقات داستانی قطعا حقیقتی و انکار ناپذیر است که به دست ظالمان به وقوع پیوسته. به هرحال داستان کلی جوانمردان برپایه ی واقعیت تاریخی آن است و با خرده داستان هایی که در هر قسمت با آن روبه رو می شویم پیش می رود.

تهیه کننده مجموعه "جوانمردان" عنوان کرد: محتوای کار صرفا ً مرتبط به قهرمانان تاریخی است و قصه به قهرمانان و نام آوران کنونی در عرصه های مختلف کشیده نخواهد شد و در واقع داستان در دوره ی ایلخانان مغول می گذرد و قهرمانان آن نیز برگرفته از آن زمان و مکان هستند.

وی در پایان گفت : ظلم و ستم و دامنه ی اتفاقات و ماجراهای پیش آمده در دوره و امپراتوری مغول کم ومحدود نیست ومی توان از این همه ظلم و جنایت سال ها نوشت و فیلم و سریال و انیمیشن ساخت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار