يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳  |  Sunday, 16 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۳۸۳
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۲ - ۰۶ دی ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه،  آریا طاهری تهیه کننده و مجری فصل جدید "سرنخ " می گوید: این مسابقه در سری جدید خود ضمن آنکه می کوشد تا بیش از پیش اعتماد مردم به پلیس را ارتقا بخشد، ترسیم گر آن خواهد بود که تاکید کند پلیس یک مجموعه واحدی محسوب می شود که حامی مردم است و به عنوان یک مجموعه واحد برای امنیت کشور تلاش های بسیاری می کند؛ همچنین مهمترین رسالت این مجموعه که فصل سوم آن نیز به تولید خواهد رسید آموزش همگانی در راستای برقرای امنیت بیشتر در جامعه است.

سرنخ

سرهنگ یارندی مدیر عامل موسسه ناجی هنر در مراسم رونمایی فصل دوم مسابقه سرنخ اظهار داشت: موسسه ناجی هنر با دو دهه سابقه تنها موسسه تولیدات پلیس در کشور است. یکی از تولیدات ما مسابقه سرنخ است که در سال گذشته در قالب۳۰ قسمت روی آنتن رفت و از آنجا که اکثر مخاطبان خواهان ادامه این مسابقه بودند از همین رو مصمم شدیم فصل دو را با ۵۰ قسمت و با آیتم‌های مختلف مانند مستند و نمایش تولید کنیم.

در ادامه" آریا طاهری"تهیه کننده این مسابقه که اجرای این‌ فصل از سرنخ را نیز خود برعهده خواهد داشت افزود:از آنجا که ایده سرنخ کاملا ایرانی است و از برنامه ای کپی نشده، در تولید سری جدید آن سعی کردیم سرنخ را با تغییرات زیادی روی آنتن ببریم و با افزودن آیتم های نمایشی و مستندی این برنامه را با فضای جدیدی راهی پخش کنیم .

وی افزود: تاکنون برنامه های پلیسی بسیاری تولید شده که ماهیت اکثر آن ها مصور نمودن بخش های نظامی پلیس بوده، درحالی که بخش زیادی از زحمات پلیس فیزیکی نیست و کاملا تخصصی، منطقی و بر اساس دانش است؛ به همین دليل ما سعی کردیم در فصل دومِ سرنخ وارد بخشی شویم که تا به حال در آن رابطه برنامه‌ای ساخته نشده است. به طور کل ارتقای اعتماد مردم به پلیس و آموزش همگانی به جامعه از رسالت‌های "سرنخ" است. در واقع مسابقه "سرنخ" ضمن یاد دادن به همه، بر این موضوع تاکید می کند که اولین کار پس از مواجه با یک جرم ،حفظ صحنه جرم است. به عباراتی وقتی در جایی با جرمی مواجه می شویم اولین کاری که لازم است انجام دهیم در جریان قرار دادن پلیس است .

طاهری بابیان اینکه این فصل در ۵۰ قسمت ۵۰ دقیقه ای بزودی راهی آنتن شبکه نسیم خواهد شد اذعان داشت: فصل قبلِ سرنخ با اینکه در ۳۰ قسمت به پخش رسید توانست تا حد خوبی به افزایش اطلاعات جامعه نسبت به‌ عملکردهای پلیس کمک نماید اما در این فصل با افزایشِ قسمت‌های سرنخ قطعا در دراز مدت خواهیم توانست تاثیر بیشتری بر اطلاعات و آگاهی های مردم نسبت به فعالیت‌های پلیس داشته باشیم. همچنین در فصل یک، تمام مسابقه بازجویی محور بود، در صورتیکه درسری جدید صفر تا صد یک پرونده جنایی باید در یک قسمت حل بشود.

سرنخ

همچنین "مهدی کتیراچی"، کارگردان این مستند، پیرامون مستند مسابقه سرنخ گفت: با توجه با بخش مستند و نمایشی که ارائه می‌شود، تلاش می‌شود تا اطلاعاتی در رابطه با مقتول داده شود تا بیننده هم مانند شرکت کنندگان به دنبال سرنخ‌ها بگردد. بخش دوم، بخش نمایشی است که کارآگاه در قسمت‌های مختلف قرار دارد و برای حل پرونده در حال تلاش است. همچنین در تلاش هستیم تا با سوال از بینندگان، آن‌ها را نیز در برنامه شرکت دهیم و تعامل بیشتری لا مخاطب برقرار نمائیم. 

گفتنی است بعد از پخش سری جدید "سرنخ"فصل سوم آن نیز با فضای جدیدتری به تولید خواهد رسید.

گزارش از : زهرا فرود

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳