شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۳۶۱
تاریخ انتشار : ۰۲ : ۱۸ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲

فرمانده انتظامی خوزستان از کلاهبرداری یک هزار میلیارد ریالی با درج آگهی جعلی فروش حواله خودرو زیر قیمت خبر داد.

به گزارش دیباچه، سردار سید محمود میرفیضی در بیان جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی گزارش ۵۲ نفر از شهروندان مبنی بر اینکه فردی از طریق درج آگهی فروش حواله خودرو در سایت دیوار از آن‌ها کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

 وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد شاکیان در سایت دیوار با آگهی فروش حواله خودرو زیر قیمت بازار مواجه شدند و برای خرید با آگهی‌دهنده تماس گرفتند. آگهی‌دهنده به بهانه وجود مشتریان زیاد، با ارائه شماره کارت مبلغی به عنوان بیعانه از آن‌ها دریافت کرد و پس از آن پاسخگوی تماس‌های آن‌ها نبوده است.

کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیاردی با وعده فروش حواله خودرو

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه میزان مبلغ کلاهبرداری شده از مال‌باختگان تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: با بررسی مستندات و اظهارت شاکیان و انجام اقدامات هوشمندانه و تخصصی، دو نفر در این ارتباط شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی در یک عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

میرفیضی گفت: شهروندان برای خرید یا پیش خرید کالای مورد نظر خود از سایت‌های متفرقه و فاقد مجوز در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند. همچنین باید توجه کنند تبلیغاتی که در سایت‌های واسطه‌گر با عناوینی از جمله فروش فوری، بدون واسطه، زیر قیمت و غیره منتشر می‌شود ممکن است به‌ منظور کلاهبرداری باشند بنابراین شهروندان باید به صورت حضوری و پس از تایید هویت و رویت فروشنده اقدام به واریز وجه کنند و از پرداخت بیعانه حتی مبالغ کم خودداری کنند. 

برچسب ها: کلاهبرداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار